„Gdzie jest komisja ws. pedofilii?” Komentarze publicystów o drugim dokumencie braci Sekielskich o pedofilii w polskim kościele

  • 18.05.2020, 08:58
  • Źródło: TVN24/x-news
„Gdzie jest komisja ws. pedofilii?” Komentarze publicystów o drugim dokumencie braci Sekielskich o pedofilii w polskim kościele
"Zabawa w chowanego", czyli drugi film braci Sekielskich o pedofilii w polskim kościele katolickim pokazał kolejne przypadki tuszowania przez hierarchów kościelnych przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci przez księży. Relacje pokrzywdzonych przez księdza-pedofila i przenoszenie duchownego z parafii do parafii jako reakcja kurii. Pojawiają się też pytania o zapowiedzianą przez polski rząd komisję ds. pedofilii.

- Prawo i Sprawiedliwość, z tego, co pamiętam, zapowiadało jakąś niesamowitą komisję, która rozliczy pedofilię we wszystkich branżach, bo oczywiście nie tylko w kościele, ale też wśród policjantów, nauczycieli itd. Gdzie jest ta komisja? Czy ktokolwiek w ogóle słyszał cokolwiek o jej pracach – pyta Karolina Błażejowska z "Tygodnika Powszechnego".

- Jeżeli biskup, czy też jego otoczenie stara się w jakiś sposób tę wiedzę niekorzystną dla lokalnego kościoła i dla swoich współpracowników blokować, odsuwać. Jeśli uważa ją za kłamstwo - a takie słowa niestety padają - to dzisiaj musi ponieść konsekwencje – ocenił ks. Kazimierz Sowa.

- Akurat ta sprawa pedofilii zderza się z jądrem problemów polskiej polityki, jakim są niejawne, zakulisowe wpływy instytucji związanych z kościołem katolickim – stwierdził Jacek Żakowski.

Źródło: TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe