Gorliccy policjanci będą sprawdzać przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w placówkach handlowych i środkach transportu

  • 29.06.2020, 16:44 (aktualizacja 29.06.2020, 17:50)
  • Źródło: http://gorlice.policja.gov.pl/
Gorliccy policjanci będą sprawdzać przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w placówkach handlowych i środkach transportu

Gorliccy policjanci przypominają, że w związku z panującą epidemią COVID-19, nadal aktualne pozostają niektóre z wprowadzonych obostrzeń. Funkcjonariusze cały czas zwracają uwagę na to, czy mieszkańcy naszego miasta, turyści oraz wszystkie osoby przyjezdne przestrzegają obowiązujących zasad, mających na celu ochronę przed groźnym wirusem.

Ponieważ w ostatnim czasie obserwujemy niepokojące zjawisko nie stosowania się do obowiązku zakrywania nosa i ust w środkach komunikacji miejskiej jak również we wszelkiego rodzaju placówkach handlowych gorlicka Policja rozpoczęła działania mające na celu ograniczenie tej negatywnej i niezgodnej z przepisami sanitarnymi tendencji.

Policjanci w czasie codziennej służby będą także zwracać baczną uwagę  czy osoby przebywające w placówkach handlowych, usługowych lub na targach stosują się do obostrzeń związanych z zakrywaniem ust i nosa. Ponadto funkcjonariusze będą przypominać właścicielom bądź administratorom obiektów handlowych, że również oni bądź inni członkowie personelu, powinni zwracać uwagę klientom nieprzestrzegającym przepisów. Policjanci przypomną również, że w razie konieczności mogą oni skorzystać z pomocy funkcjonariuszy, wzywając ich na miejsce.

Policjanci, którzy otrzymają zgłoszenie lub sami zauważą osoby nieprzestrzegające obostrzeń, w pierwszej kolejności wyjaśniają przyczyny niestosowania się do zaleceń sanitarnych, a następnie w razie stwierdzenia naruszenia przepisów będą wyciągać wobec tych osób konsekwencje.

Jednocześnie policjanci przypominają, że w miejscach ogólnodostępnych  (np. drogi, place, cmentarze, zieleńce, parki, plaże, parkingi, nieruchomości wspólne), jeżeli nie jest możliwe zachowanie co najmniej dwumetrowego odstępu od innych osób, należy zakładać maseczki.

Pamiętajmy, że walka z koronawirusem nadal trwa, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Dlatego tak istotne jest stosowanie środków ochrony w przestrzeni publicznej. Wszystkie informacje o aktualnych ograniczeniach można znaleźć na stronie rządowej pod adresem https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.

Źródło: http://gorlice.policja.gov.pl/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe