Piłkarki UKS 3 Staszkówka Jelna mistrzem Polski

  • 29.07.2020, 09:20
  • Marek Podraza
Piłkarki UKS 3 Staszkówka Jelna mistrzem Polski


W Siedlcach na Mazowszu odbył się Finał Centralny XX Ogólnopolskiego Turnieju LZS „Piłkarska Kadra Czeka” dziewcząt. Do krajowego finału zakwalifikowało się dziewięć zespołów, spośród których wszystkie reprezentowały inne województwo, a wśród nich młode piłkarski z UKS Trójka Staszkówka — Jelna. Turniej był przeznaczony dla zawodniczek U - 15 z rocznika 2005 i młodszych. Organizatorami finałów byli Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe i Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Nowe Iganie. Patronat nad imprezą objął Polski Związek Piłki Nożnej i prezydent Miasta Siedlce.

W mistrzostwach zwyciężyły zawodniczki UKS 3 Staszkówka Jelna. Nasze Trójeczki w finałowej fazie turnieju pokonały KSP Kielce 7:0 oraz Rolnika Głogówek 6:0. Drugie miejsce w zawodach zajęło KSP Kielce po zwycięstwie 1:0 nad trzecim w finalnym rozrachunku Rolnikiem Głogówek.

-Aby dostać się do finałów, musieliśmy przejść eliminacje wojewódzkie, które zostały rozegrane w Krakowie. Tam zajęliśmy pierwsze miejsce i to była przepustka do finałów krajowych. Zdecydowanie najtrudniejszym na tym turnieju był mecz rozegrany z Medykiem Konin. Naszym celem w każdym meczu było zdominowanie przeciwka i to się udawało. Zdominowaliśmy ten finał. Podziękowania należą się dla całej drużyny – komentuje trener mistrzyń Polski Michał Bąk.

Królem strzelców została Wiktoria Dudka z mistrzowskiego zespołu, a najlepszą zawodniczką wybrana została jej klubowa koleżanka Paulina Piksa, a najlepszą bramkarką okazała się Anna Gieruszkiewicz z Rolnika Głogówek.

UKS Trójka Staszkówka Jelna w finałach zagrała w składzie: Anita Romuzga, Martyna Mastalerz, Natalia Golonka, Kinga Hebda, Kamila Kumor, Martyna Oleksy, Natalia Duda, Anna Grybel, Kamila Lichoń, Weronika Kaim, Magdalena Kumor, Gabriela Mróz, Wiktoria Dutka, Paulina Piksa, Anna Świderska.

- Wyjazd na taki turniej był dość kosztowny, ale dzięki ludziom dobrego serca, którzy pomagają nam, jak tylko mogą, było to możliwe. Wsparli Nas Gmina Moszczenica, Gmina Gródek nad Dunajcem, Adam Laskowski Gór – Bet, Grzegorz Wielopolski Leo Trans, 4 Cars-Wojciech i Magdalena Mróz oraz Małopolskie Zrzeszenie LSZ w Krakowie. Gratulacji było bardzo dużo i wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy. Ogromne podziękowania należą się też najlepszym kibicom-rodzicom. Bez nich takiego pozytywnego zamieszania by nie było. Nagrodą główną za tytuł mistrza Polski był bon na zakup sprzętu sportowego – dodaje trener Michał Bąk.

Marek Podraza

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe