Nowy przypadek zakażenia koronawirusem w naszym powiecie

  • 13.08.2020, 11:48
  • Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki
Nowy przypadek zakażenia koronawirusem w naszym powiecie
Komunikat Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego

Szanowni Państwo,

 

przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych 27 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 12 kobiet i 15 mężczyzn, w wieku od 10 miesięcy do 86 lat, z powiatu tatrzańskiego (10 osób), tarnowskiego (4 osoby), Krakowa i powiatu oświęcimskiego (po 3 osoby), powiatu gorlickiego (2 osoby) oraz powiatów: wielickiego, olkuskiego, brzeskiego, myślenickiego i bocheńskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1979 ozdrowieńców.

 

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 138 osób. To 72 kobiety i 66 mężczyzn, w wieku od 9 do 94 lat, z Krakowa (35 osób), powiatu limanowskiego (30 osób), nowosądeckiego (19 osób), oświęcimskiego (14 osób), nowotarskiego (11 osób), krakowskiego (7 osób), Nowego Sącza i powiatu suskiego (po 4 osoby), powiatów tatrzańskiego i bocheńskiego (po 3 osoby), myślenickiego, wadowickiego i wielickiego (po 2 osoby) oraz brzeskiego i gorlickiego (po 1 osobie). Aktualnie 12 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

 

Jednocześnie przekazujemy, że otrzymaliśmy z WSSE w Krakowie informację o zdublowanych dwóch osobach - raport skorygowano.

 

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 5073 osób.

 

Niestety musimy również poinformować o śmierci 64-letniego mieszkańca Nowego Sącza i 86-letniej mieszkanki powiatu nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz 79-letniej mieszkanki powiatu nowosądeckiego, która przebywała w Szpitalu Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Dwie osoby miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 86.

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marcin
Marcin 13.08.2020, 14:26
Umrzemy wszyscy :D

Pozostałe