Wyścig Solidarności i Olimpijczyków przejedzie jutro przez Ziemię Gorlicką!

  • 09.09.2020, 09:13
  • Źródło: UM Gorlice, Wyścig Solidarności i Olimpijczyków
Wyścig Solidarności i Olimpijczyków przejedzie jutro przez Ziemię Gorlicką!
Już dzisiaj rusza 31. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków, zaliczany do kontynentalnego cyklu UCI Europe Tour. Czterodniową rywalizację kolarze rozpoczną w Nisku, a zakończą w Łodzi. Podczas II etapu (10 września) z Krosna do Nowego Sącza zawodnicy przejadą przez Ziemię Gorlicką. Wyścig uczci 40. rocznicę powstania "Solidarności".

Początkowo w Gorlicach na ul. Mickiewicza miał rozegrać się lotny finisz, ale ze względu na remont drogi wojewódzkiej nr 993 zmieniono przebieg trasy, która będzie wiodła m.in. przez Lipinki, Kobylankę, Gorlice (ul. Zakole, Skrzyńskich), Zagórzany, Łużną. W dniu wyścigu (10 września), około godz. 15.30-16.00 należy liczyć się z utrudnieniami na trasie przejazdu wyścigu.

Wyścig rozgrywany jest tradycyjnie na przełomie czerwca i lipca, ale z powodu COVID-19 został przeniesiony na wrzesień. W wyścigu wystartują polskie grupy kolarskie oraz grupy zagraniczne z dywizji UCI Continental Teams. Trasa całego wyścigu odwiedzi pięć województw: podkarpackie, małopolskie, śląskie, świętokrzyskie i łódzkie.

Organizatorem wyścigu jest NSZZ „Solidarność” Regionu Łódzkiego przy współpracy z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich oraz władzami miast, przez które przejeżdża wyścig. Wyścig odbywa się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Harmonogram i trasa przejazdu II Etapu 31. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków: http://www.wyscig.com.pl/31/harmonogram22020.pdf

Źródło: UM Gorlice, Wyścig Solidarności i Olimpijczyków

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe