Gorlicki Hufiec Pracy najlepszy w Mistrzostwach Województwa OHP!

  • 24.09.2020, 08:53
  • Źródło: UM Gorlice / Gorlice.pl
Gorlicki Hufiec Pracy najlepszy w Mistrzostwach Województwa OHP!
18 września na stadionie w Nawojowej odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w lekkoatletyce, w których udział wzięła reprezentacja gorlickiego hufca składająca się z uczniów z Branżowych Szkół I Stopnia z powiatu gorlickiego. Opiekunem drużyny z Gorlic był komendant hufca Grzegorz Tumidajewicz.

W mistrzostwach uczestniczyło 12 drużyn z województwa małopolskiego. Młodzież rywalizowała w 6 konkurencjach dla dziewcząt i chłopców. Zawody odbywały się na stadionie otwartym przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Drużyna z Gorlic zaprezentowała wysoki poziom sportowy, osiągając w każdej konkurencji medalowe miejsca. W poszczególnych konkurencjach nasi zawodnicy zdobywali:

Kamil Haluch - 1 miejsce w skoku w dal, 2 miejsce w rzucie piłeczką palantową oraz 1 miejsce w sztafecie 4x100 m.

Karolina Białoń – 3 miejsce w rzucie piłką lekarską. Kamil i Karolina są uczniami Zespołu Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach.

Kamil Grygiel – 1 miejsce w rzucie piłką lekarską, 1 miejsce w sztafecie 4x100 oraz 2 miejsce w biegu na 100 m.

Maria Ćwikła – 1 miejsce w sztafecie 4x100, 2 miejsce w skoku w dal, 2 miejsce w biegu na 1000 m. Maria i Kamil uczęszczają do Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Wyspiańskiego w Bobowej.

Karolina Smołkowicz – 1 miejsce w sztafecie 4x100, 3 miejsce w biegu na 100 m oraz 3 miejsce w rzucie piłeczką palantową. Karolina reprezentowała Branżową Szkołę I Stopnia Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości im. J. Kilińskiego w Gorlicach.

Maksymilian Gucwa uczeń Prywatnej Branżowej Szkoły I stopnia w Gorlicach zajął 2 miejsce w biegu na 1500 m.

Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej reprezentacja gorlickiego hufca zajęła 1 miejsce, na drugim miejscu uplasowała się drużyna hufca z Limanowej, trzecie miejsce zajęła drużyna z 6-1 OSiW Nowy Sącz. Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymali nagrody rzeczowe, medale i dyplomy, natomiast w klasyfikacji drużynowej za pierwsze trzy miejsca wręczono puchary Komendanta Wojewódzkiego.

Źródło: UM Gorlice / Gorlice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe