Małopolscy strażacy będą wspierać Słowaków

  • 24.01.2021, 16:29
  • Źródło: https://www.malopolska.uw.gov.pl/
Małopolscy strażacy będą wspierać Słowaków

 

31 strażaków z Małopolski dołączy do grupy, która wspierać będzie Słowaków. To odpowiedź rządu premiera Mateusza Morawieckiego na prośbę rządu Republiki Słowackiej. Strażacy oraz medycy z naszego kraju, wesprą naszych sąsiadów w przeprowadzaniu testów wśród mieszkańców regionów przygranicznych w kierunku zakażenia wirusem Sars-CoV-2.

- Polacy zawsze byli solidarni. Tę solidarność okazywaliśmy w różnych sytuacjach. Dzisiaj nasi przyjaciele Słowacy poprosili o wsparcie w walce z koronawirusem. Bardzo się cieszę, że tego wsparcia małopolscy, świętokrzyscy oraz podkarpaccy strażacy mogą udzielić. Małopolska w ciągu ostatnich miesięcy była bardzo dotknięta przez COVID-19. Trzeba to podkreślić, że strażacy zawsze włączali się w akcję pomocy Małopolanom. Dziękuję, wszystkim osobom za sprawne przygotowanie tej akcji. Jestem dumny z Was, że swoją pracą, swoim poświęceniem będziecie nieśli pomoc innym potrzebującym. Mam nadzieję, że ta pomoc którą udzielicie będzie bardzo dobrze zapamiętana – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Jesteśmy po to, aby pomagać nie tylko na własnym terenie, ale także poza granicami naszego kraju. Dzisiejsza akcja jest jednym z wielu elementów działań jakie Państwowa Straż Pożarna podejmuje w walce z COVID-19. Jako funkcjonariusze PSP będziemy wspierali działania związane z testowaniem na Słowacji - podkreślał małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Filipek.

W składzie grupy PSP znajduje się 66 strażaków Państwowej Straży Pożarnej, w tym: 31 z województwa małopolskiego, 20 z województwa świętokrzyskiego, 8 z podkarpackiego oraz 7 z Komendy Głównej PSP.

Polacy będą działali m.in. w okolicach Żiliny, Rużomberok i miejscowości Martin oraz na północ od tych miast (Trstena, Niżna, Hladovka, Chlebnice, Parnica, Velicna, Vysny Kubin, Cadca, Kysuckie Nowe Mesto).

Źródło: https://www.malopolska.uw.gov.pl/

Podziel się:


Pozostałe