"Największa afera w historii Polski". KO składa wniosek do Z. Ziobry o objęcie osobistym nadzorem śledztwa ws. respiratorów!

  • 02.02.2021, 14:00
  • Daniel Tarsa
"Największa afera w historii Polski". KO składa wniosek do Z. Ziobry o objęcie osobistym nadzorem śledztwa ws. respiratorów!
Warszawa. Posłowie Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński i Michał Szczerba złożyli wniosek do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry o objęcie osobistym nadzorem śledztwa ws. zakupu respiratorów od firmy E&K.


– Mamy do czynienia z największą aferą w historii Polski. Nigdy wcześniej Skarb Państwa, a de facto Polacy, nie zostali oszukani na tak wysoką kwotę. Mówimy o kwocie 70 milionów złotych – stwierdził Joński. Posłowie KO domagają się, aby winni zostali ukarani, a pieniądze wróciły do Skarbu Państwa.

Michał Szczerba skrytykował oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego, w którym wicepremier ds. bezpieczeństwa stwierdził, że decyzja ministerstwa zdrowia o skorzystaniu z firmy E&K "została podjęta w oparciu o informacje przekazane przez służby specjalne, które nie dostrzegały przeciwwskazań do podjęcia takiej współpracy".

– Jarosław Kaczyński zamienił się w tym oświadczeniu z wicepremiera i prezesa Prawa i Sprawiedliwości w prokuratora i sędziego – ocenił Szczerba. Poseł KO dodał, że celem wniosku o objęcie nadzorem śledztwa przez prokuratora generalnego jest "upewnienie się, że publiczne oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego nie będą wpływały na bieg śledztwa".

 

100% Dariusz Joński, KO

100% Michał Szczerba, KO

 

 

Daniel Tarsa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe