Najnowsze trendy w rozrywce w 2021 roku

  • 06.02.2021, 11:05
  • Piotr Sekuła
Najnowsze trendy w rozrywce w 2021 roku
Wybuch pandemii w 2020 roku spowodował, że świat zmienił się szybciej niż oczekiwano. Na przykład praca z domu stała się „nową normalnością”. Wielu z nas szybko musiało dostosować się do nagłych zmian, aby kontynuować swoje codzienne obowiązki.

Firmy przeniosły również większość swojej działalności ze sklepów stacjonarnych na internetowe. Klienci od tej pory mogą uzyskać wszystko, czego potrzebują, za jednym kliknięciem przycisku.

 

Jak natomiast zmienił się i stale ewoluuje rynek rozrywki? Przyjrzyjmy się trendom na Nowy Rok i przygotujmy na innowacje!

 

Esport

 

Esports to jedna z nowych form rozrywki w Polsce, której nie można przegapić w 2021 roku. To właśnie gry komputerowe oferują graczom niesamowite gry o wysokie stawki. Środowisko, w którym gracze grają w gry e-sportowe, jest zawsze konkurencyjne.

 

Wiele polskich platform, w tym nowe kasyna online, udostępnia dziesiątki gier e-sportowych, które możesz wypróbować już teraz. Esport z pewnością zyska jeszcze większą popularność w 2021 roku, biorąc pod uwagę, jak szybko rośnie grupa odbiorców tej rozrywki.

 

Sztuczna inteligencja (AI)

 

W 2020 roku wzrosło wykorzystanie technologii AI - Artificial Intelligence (sztuczna inteligencja). Gracze mogą cieszyć się wirtualnym doświadczeniem na miarę realnych odczuć, jedynie po założeniu słuchawek VR (Virtual Reality - wirtualna rzeczywistość).

 

Live streaming

 

Biorąc pod uwagę, że jednym ze środków służących unikaniu rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 jest zachowanie dystansu społecznego, spotkania towarzyskie zostały ograniczone niemal do maksimum. Dlatego większość muzyków i innych artystów zwróciła się do platform internetowych, aby nadal udostępniać swoją sztukę fanom. 

 

W 2020 roku wzrosło wykorzystanie platform mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Instagram i YouTube do celów rozrywkowych. Nie da się zaprzeczyć, że ten trend utrzyma się także w 2021 roku.

 

Podcasty

 

Podcasty stały się sławne już parę lat temu, jednak ponownie, pandemia koronawirusa zadziałała na korzyść tego „medium” i na rynku pojawiło się jeszcze więcej materiałów do odsłuchania. Od tematów przyrodniczych, przez rozrywkowe, społeczne i muzyczne - nisz w dziale podcastów nie brakuje i z pewnością ujrzymy ich jeszcze więcej w 2021 roku.

 

Zwiększone wykorzystanie technologii blockchain

 

Kilka lat temu technologia blockchain była dosłownie czarną magią i wielu stroniło od tego typu rozwiązań. Jednak wraz ze wzrostem liczby przypadków piractwa treści i plagiatu technologia blockchain prawdopodobnie zyska na popularności w 2021 roku, ponieważ pomoże ona rozwiązać problemy związane z piractwem i plagiatem treści wśród artystów.

 

Większe zastosowanie waluty cyfrowej

 

Dziesięć lat temu nikt w Polsce nie wyobrażał sobie, że nadejdzie czas, w którym bitcoin będzie formą płatności. Jednak dzisiaj to dla nikogo nie jest żadna nowość. Oznacza to, że kryptowaluty staną się bardziej akceptowalnym sposobem płatności, i być może stanie na równi z obrotem gotówki w obecnym roku.

 

Inteligentne aplikacje

 

Rosnące wykorzystanie smartfonów na całym świecie sprawiło, że wszyscy pragną mieć dostęp do każdego rodzaju medium i źródła informacji w sieci. Firmy rozrywkowe również zauważyły ​​duże zapotrzebowanie na rozrywkę mobilną. Niektóre z nich opracowały już aplikacje do pobrania, inne planują rozwinąć swoje w 2021 roku.

 

Bardziej spersonalizowane doświadczenia

 

Pracownicy branży rozrywkowej dostrzegli trend personalizacji doświadczeń użytkowników i przechodzą teraz od tworzenia treści dla mas do tworzenia spersonalizowanych treści.

 

Podobnie stanie się to jednym z najważniejszych trendów biznesowych w 2021 roku, na które należy zwrócić uwagę, ponieważ taki zabieg pomaga firmom głównie w zakresie marketingu.

 

Piotr Sekuła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe