Michał Zieleń z Kobylanki został mistrzem Polski w biegu na 3000 metrów

  • 18.02.2021, 17:11 (aktualizacja 18.02.2021, 17:17)
  • Marek Podraza
Michał Zieleń z Kobylanki został mistrzem Polski w biegu na 3000 metrów

W Toruniu odbyły się PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U-18 i U-20. Znakomicie wypadł w nich mieszkaniec Kobylanki w gminie Gorlice – Michał Zieleń, który zdobył mistrzostwo Polski w biegu na 3000 metrów. Michał jest wychowankiem trenera Jerzego Dziedziaka, a jego pierwszym klubem był UKS Kobylanka. Obecnie reprezentuje barwy ULKS Technik Trzcinica. Jego trenerem jest Tomasz Wojtas. 

- Do mistrzostw byłem bardzo dobrze przygotowany. Na zawody przyjechałem z najlepszym czasem w Polsce, a wcześniejsze zawody pokazywały, że forma jest naprawdę wysoka. Wiedziałem, że jestem w stanie wygrać. Był delikatny stres, ale zaufałem pracy, którą włożyłem w to, aby być na takim poziomie; starałem się być pewny siebie. Uważam, że właśnie zachowanie spokoju do ostatniej chwili pozwoliło mi zostać Mistrzem Polski. Przez cały bieg trzymałem się na 2-3 pozycji na około 500 m przed metą rozpocząłem finisz – mówi nam o swoim sukcesie Michał Zieleń

Nasz utalentowany biegacz miał już na swoim koncie dwa srebrne i jeden brązowy medal MP, a teraz zdobył złoty medal.  Zwyciężył w czasie 8:30,66 i wyprzedził Mateusza Gosa (RLTL Optima Radom) - 8:30,98 i Adriana Romberga (MKS-MOSM Bytom) - 8:31,50.

- W barwach UKS Kobylanka Michał zdobył kilka medali. W biegach przełajowych dwukrotnie miał II miejsce w Mistrzostwach Małopolski i awansował na Mistrzostwa Polski. Awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży był ostatnim osiągnięciem Michała w naszych barwach. Na koniec nauki w Kobylance Michał postanowił zmienić barwy klubowe w związku z rozpoczęciem nauki w Trzcinicy. Wtedy byłem już pewien, że pod okiem trenera Tomasza Wojtasa i w klubie, który zapewni mu doskonałe warunki treningowe i jego talent zdecydowanie się rozwinie, będzie czołowym zawodnikiem w kraju i medale a w tym złoty będą kwestią czasu. Znając już trochę Michała, jego charakter jestem pewien, że to nie ostatnie jego słowo i zaskoczy nas jeszcze niejednokrotnie, a założenie stroju z orzełkiem na piesiach nie było przypadkowe – powiedział nam Jerzy Dziedziak, pierwszy trener Michała.

Szczegółowe wyniki HMP U-18 i U-20:

https://www.pzla.pl/file/7633-rezultaty.pdf

Marek Podraza

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe