TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM (22-28 LUTEGO)

  • 20.02.2021, 09:34 (aktualizacja 20.02.2021, 09:36)
  • Źródło: https://gorlice.policja.gov.pl/
TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM (22-28 LUTEGO)

W dniach od 22 do 28 lutego br. w całej Polsce obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Ideą obchodów Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, która zrodziła się ponad 20 lat temu w Ministerstwie Sprawiedliwości, jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Istotnym przesłaniem prowadzonych w tym czasie działań jest uświadomienie osobom pokrzywdzonych, że mogą liczyć na wsparcie i skuteczną pomoc nie tylko podczas tego tygodnia, ale również na co dzień.

W dniach od 22 do 28 lutego br. taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach Policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

W ramach akcji, pomoc i wsparcie można otrzymać również w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach przy ulicy 11. Listopada 56. W dniach od 22 do 26 lutego w godzinach 7:30-15:00 dyżury będą pełnić policjanci Wydziału Kryminalnego. Będzie wówczas możliwość uzyskania pomocy prawnej.

W powiecie gorlickim w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem dyżury będą organizowane również m. in. przez Sąd Rejonowy oraz Prokuraturę Rejonową w Gorlicach. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się pod poniższymi linkami:

Źródło: https://gorlice.policja.gov.pl/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe