Nadchodzi ocieplenie i odwilż - strażacy w gotowości do działania

  • 22.02.2021, 08:48
  • Źródło: https://www.powiatgorlicki.pl/
Nadchodzi ocieplenie i odwilż - strażacy w gotowości do działania

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje w ciągu najbliższych kilku dni znaczne ocieplenie. W związku z tym nadbryg. Andrzej Bartkowiak, komendant główny PSP, polecił komendantom wojewódzkim i szkół PSP przegląd gotowości sił pod kątem możliwości natychmiastowego skierowania do działań.

Nadchodzące ocieplenie może wpłynąć na szybkie topnienie pokrywy śnieżnej. Odwilż w połączeniu z opadami deszczu i występującymi aktualnie zatorami lodowymi na rzekach, może stwarzać ryzyko groźnych wezbrań.

Dlatego komendant główny Państwowej Straży Pożarnej polecił dokonać przeglądu gotowości sił wchodzących w skład pododdziałów centralnego odwodu operacyjnego KSRG. Chodzi o sprawdzenie możliwości natychmiastowego skierowania do działań. Razem jest to około 700 ratowników, 280 pojazdów, 96 łodzi, 64 pompy dużej wydajności, 22 kontenery przeciwpowodziowe z zaporami do podnoszenia korony wałów przeciwpowodziowych, 28 agregatów prądotwórczych o mocy minimum 30 kW. Do działań powodziowych mogą być dysponowane również kompanie szkolne PSP, w składzie których jest około 200 słuchaczy.

Źródło: https://www.powiatgorlicki.pl/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe