Oświadczenie Zastępcy Dyrektora ds Medycznych Doroty Szymańskiej z dn 24.02.2021 do wiadomości wszystkich instytucji które otrzymały " anonimowy list" w listopadzie 2020r

  • 24.02.2021, 16:01
  • Marek Podraza

 Oświadczenie Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych lek. med. Doroty Szymańskiej.  
 
W dniu 28.02.2021 upływa wypowiedzenie mojej umowy o pracę na stanowisku Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych, które było skutkiem anonimowego pisma opublikowanego w listopadzie 2020 roku na portalach internetowych Gorlic. 
Z ogromnym zdumieniem i niedowierzaniem przyjęłam fakt, że to anonimowe treści a nie powody merytoryczne mogły przyczynić się do takiej sytuacji. 
Tekst owego anonimowego listu zawiera nieprawdziwe, oszczercze i  niepotwierdzone informacje, godzące w moje dobre imię i  zniesławiające mnie jako osobę publiczną i jako lekarza z dwudziestosiedmioletnim letnim stażem pracy, w tym połowę tych lat przepracowanych dla Szpitala w Gorlicach i dla dobra jego pacjentów. Podjęłam działania których celem jest ochrona mojego dobrego imienia i wyjaśnienie tej sprawy. 
Wypowiedzenie zostało mi  wręczone przez Dyrektora Naczelnego Pana Mariana Świerza na polecenie Pani Starosty Marii Gubały. Pan Dyrektor wykonał wydane mu polecenie w mojej ocenie z obawy o swoje stanowisko a być może także z powodu jego relacji jedną z inicjatorek wystąpienia medialnego przeciwko mnie. Zostałam pozbawiona prawa do wyjaśnienia sprawy i ustalenia prawdziwych przyczyn ataku na moją osobę. Cała ta sytuacja pokazała mi jak niewiele warta jest ciężka praca, i  poświęcenie w zestawieniu z medialnym hejtem rozpętanym przez  anonim.  
Niezmiernie przykrym był dla mnie fakt, że część personelu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego poparło post factum treść opublikowanego anonimu. Wiele godzin pracy poświęciłam dla prawidłowej organizacji pracy oraz dla sprawnego  działania SOR-u szczególnie w okresie epidemii SARS-COV2. Każda moja decyzja organizacyjna dotyczyła poprawy jakości i bezpieczeństwa świadczonych usług  dla pacjentów powiatu oraz wyeliminowania skarg od pacjentów i z NFZ.  Dzięki moim decyzjom zostały wdrożone procedury, które w tym trudnym okresie pozwoliły na bezpieczne funkcjonowanie tej jednostki i właściwe świadczenie usług medycznych dla pacjentów Szpitala.  
Niestety nie zawsze miałam  wpływ na podejście personelu do pacjenta, ale patrząc  na treść anonimu widać poziom kultury kilku „medyków” stojących za  tym pismem.   
Jednocześnie zapewniam, że ruch kadrowy przez ostanie 3 lata mojej pracy na stanowisku Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych był stabilny i na  bezpiecznym poziomie.  Bilans zatrudnienia jest zdecydowanie dodatni, a nieliczne osoby przeszły na emeryturę lub zmieniły pracę z przyczyn osobistych lub finansowych. Zatrudnienie pozostałej kadry było nadzorowane przez pielęgniarza Naczelnego i Dyrektora M. Świerza.                              
Pragnę podkreślić, że  moja praca na stanowisku Zastępcy Dyrektora ds/Medycznych nie miała za zadanie promowania własnej osoby w mediach czy u lokalnych władz. Nigdy o to nie zabiegałam. 
Swoje obowiązki traktowałam odpowiedzialnie i profesjonalnie, mając na względzie przede wszystkim zapewnienie jak najlepszej opieki dla pacjentów Szpitala w Gorlicach przy jednoczesnym usprawnieniu organizacji pracy dla jego personelu. Działając w tej intencji zadbałam o  potrzebną i doświadczoną kadrę medyczną na stanowiska kierownicze w Oddziale Internistyczno-Kardiologicznym i Dziecięcym, do Pracowni Endoskopii,  Zakładu  Radiologii.  Pozyskałam nowy sprzęt medyczny – aparaty USG, aparaty dla potrzeb  radiologii  i diagnostyki chorób nowotworowych piersi . Doprowadziłam do poszerzenia zakresu szpitalnych procedur medycznych  oraz starałam się stworzyć zespoły medyczne, w których praca na rzecz pacjentów będzie dobrze zorganizowana i wykonywana w przyjaznej atmosferze. 
Byłam przekonana, że udało mi się  dokonać wiele zmian na lepsze,  gdyż wielokrotnie otrzymywałam potwierdzenie  moich  właściwych decyzji w bezpośrednich rozmowach z pracownikami szpitala oraz votum zaufania przez Kierujących Oddziałami. 
Bez możliwości ustosunkowania się do opublikowanych przeciwko mnie anonimowych  zarzutów z dużym poczuciem niesprawiedliwości odebrałam decyzję Pana Dyrektora o odwołaniu z pełnionej przeze mnie funkcji  Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych. 
Jednocześnie pragnę podziękować Wszystkim tym Pracownikom, którzy rozumiejąc wiele decyzji i mając na względzie dobro Szpitala i jego sprawne funkcjonowanie, wspierali mnie w moich działaniach. 
Pani doktor Jolancie Malinowskiej-Pietrachowicz która przejęła po mnie stanowisko Zastępcy Dyrektora ds Medycznych życzę powodzenia i wytrwałości w pracy oraz jak najlepszych decyzji. 
 
Oświadczenie zostało przesłane do wszystkich instytucji , które otrzymały „ anonimowy list medyków z Gorlic”  
 
 
 
 
 
 
 
 

Marek Podraza

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Monika
Monika 25.02.2021, 12:39
Świetne oświadczenie , nie można niszczyć dobrego imienia drugiego człowieka bezkarnie i anonimowo. Za rządów Pani Dyrektor było wreszcie widać dobre zmiany w szpitalu.Komuś jednak to przeszkadzało. Szkoda bo kto teraz zadba o pacjentów z powiatu?

Pozostałe