2,1 mln złotych dla Powiatu Gorlickiego

  • 01.04.2021, 21:22
  • Źródło: https://www.powiatgorlicki.pl/
2,1 mln złotych dla Powiatu Gorlickiego

Powiat Gorlicki otrzymał 2,1 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na modernizację warsztatów Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach wraz z salą gimnastyczną i zapleczem sanitarno-higienicznym.

RFIL to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19.
Otrzymane przez Powiat Gorlicki 2,1 mln zł przeznaczone zostanie na modernizację warsztatów szkolnych w ZSZ w Gorlicach wraz z salą gimnastyczną.

Inwestycja zapewni bezpieczeństwo użytkowników szkoły szczególnie w zakresie ppoż. oraz poprawi warunki sanitarno-higieniczne. Budynki pochodzą z przełomu lat 70-tych i 80-tych XX w. i nigdy nie były poddane kompleksowej modernizacji w zakresie ppoż. i sanitarnym. Zespół Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego w Gorlicach to popularna szkoła, istniejącą od 1936 r. i jedna z najstarszych w Powiecie Gorlickim. Od dekad kształci w wielu popularnych i poszukiwanych zawodach: technicy budownictwa, sieci i instalacji, żywienia, geodeta, murarz, spawacz i in. Przeprowadzana inwestycja zapewni realizację zasady równości szans i niedyskryminacji, służąc wszystkim na równych prawach. ZSZ w Gorlicach jest szkołą zawodową

Przedsięwzięcie jest zawarte w wykazie zadań wieloletnich do wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Gorlickiego na lata 2017-2022. Powierzchnia zabudowy objęta modernizacją to prawie. 1051 m², powierzchnia użytkowa: ok. 1955 m², natomiast kubatura to 10 974 m². Inwestycja stanowi kontynuację procesu kompleksowej modernizacji szkoły zapoczątkowanego w 2017 r.

W ramach przeprowadzanych prac na sali gimnastycznej oraz w pomieszczeniach przyległych projektowany jest montaż oświetlenia energooszczędnego opartego na systemie automatycznej regulacji strumienia świetlnego. Rozwiązanie takie pozwoli utrzymać zadany poziom natężenia oświetlenia (niezależnie od zmian światła naturalnego w cyklu dobowym) z jednoczesnym ograniczeniem poboru energii elektrycznej. W efekcie na sali gimnastycznej powstanie wielofunkcyjne boisko do koszykówki i siatkówki. Ponadto sala zostanie wyposażona w drabinki, ławki, sprzęt siłowni, siatki osłonowe, zakupiona zostanie również maszyna do zmywania posadzki sportowej. Sala będzie służyła młodzieży szkolnej, a także będzie bezpłatnie udostęoniania lokalnej społeczności.
Natomiast na poziomie parteru szkoła zostanie skomunikowana za pomocą pochylni oraz przy wykorzystaniu platformy, przez co osoby z niepełnosprawnościami nie będą miały trudności z poruszaniem się . Z myślą o nich w szkole zostaną również zbudowane nowe sanitariaty. Docelowo Powiat zamierza wybudować zewnętrzny szyb windowy, prace koncepcyjne zostały już podjęte.

Inwestycja rozpocznie się w kwietniu bieżącego roku a zakończenie jest planowane na sierpień 2022 roku.

Powiat Gorlicki serdecznie dziękuje Panu Jarosławowi Gowinowi Wiceprezesowi Rady Ministrów, Ministrowi Rozwoju, Pracy i Technologii za udzielone wsparcie w pozyskaniu środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

Źródło: https://www.powiatgorlicki.pl/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe