Pomagajmy osobom starszym. Apel strażaków w dobie pandemii

  • 06.04.2021, 09:30
  • Źródło: TVN24
Pomagajmy osobom starszym. Apel strażaków w dobie pandemii
Poznań. Strażacy apelują, aby pamiętać o osobach starszych z naszego otoczenia. Zwykłe zakupy, czy najpotrzebniejsze lekarstwa to rzeczy pierwszej potrzeby, a niejednokrotnie tego właśnie brakuje w domach seniorów. Zwróćmy uwagę czy nasi sąsiedzi tego nie potrzebują zanim będzie za późno. Jak informują strażacy, w dobie pandemii liczba interwencji w domach osób starszych wzrosła z kilku do kilkudziesięciu w miesiącu.

 

- Ostatnio odnotowujemy duży wzrost interwencji związanych z otwarciem mieszkania, w których niestety bardzo często znajdujemy zwłoki osób starszych. To są osoby samotne, które nie mają znikąd pomocy. Więc apelujemy, aby jako sąsiedzi, jako rodzina, pamiętać o tych osobach – powiedziała mł. bryg. Lucyna Rudzińska ze straży pożarnej w Poznaniu.

- W 2019 roku mieliśmy na początku roku mieliśmy około 5-10 zdarzeń związanych właśnie z otwarciem mieszkania, natomiast patrząc na początek roku 2021 oscyluje w granicach 30-40 średnio na miesiąc, niestety rośnie to bardzo mocno – dodała Rudzińska.

Źródło: TVN24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe