Za nami Gorlickie Dni Ziemi 2021!

  • 06.05.2021, 10:06
  • Źródło: https://www.gorlice.pl/
Za nami Gorlickie Dni Ziemi 2021!

 

Za nami Gorlickie Dni Ziemi. Tegoroczna akcja trwała od 17 do 30 kwietnia. W jej ramach, miłośnicy ekologii sprzątali dowolnie wybrane przez siebie miejsce. Tegoroczne wydarzenie cieszyło się bardzo dużą popularnością – udało się nam osiągnąć naprawdę dużo! Wszystkim, którzy włączyli się w akcję, serdecznie dziękujemy!

Zadaniem uczestników było oczyszczenie dowolnie wybranego miejsca i sfotografowanie go przed i po sprzątaniu. Zdjęcia zamieszczone zostały na interaktywnej mapie sprzątania, która dostępna jest TUTAJ, a wszyscy, którzy włączyli się w akcję, mogli odebrać nagrodę-roślinkę. Przybory pomocne w sprzątaniu dostępne były w Urzędzie Miejskim w Gorlicach.

W ramach akcji, uczestnicy odebrali 174 rośliny, ale rzeczywista liczba sprzątających była znacznie większa – niektórzy nie zgłosili się po odbiór roślinki, lub zdecydowali się zabrać jedną dla całej grupy. Do akcji sprzątania świata włączyła się gorlicka młodzież – Młodzieżowa Rada Miasta, Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego, I LO im. Marcina Kromera, Miejskie Zespoły Szkół, a także wiele organizacji i placówek – m.in. Placówka Wsparcia Dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Placówka Wsparcia Dziennego „Poza Horyzont”, Miejskie Zespoły Szkół, Organizacja Mój Czysty Powiat, Gorlicki Klub Seniora oraz prywatne osoby, którym na sercu leży dobro naszej planety!

Dzięki Wam nasze miasto wypiękniało! Posprzątane zostały tereny całego miasta: od drogi prowadzącej do Pałacu w Siarach po ul. Zagórzańską!

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim uczestnikom – sprzątającym, jak i tym, którzy promowali akcję. Do zobaczenia za rok!

Źródło: https://www.gorlice.pl/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe