MINISTER MARIUSZ KAMIŃSKI POWOŁAŁ NOWEGO ZASTĘPCĘ KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI ORAZ DWÓCH NOWYCH KOMENDANTÓW WOJEWÓDZKICH POLICJI

  • 26.05.2021, 15:39 (aktualizacja 26.05.2021, 15:43)
  • Źródło: https://gorlice.policja.gov.pl/
MINISTER MARIUSZ KAMIŃSKI POWOŁAŁ NOWEGO ZASTĘPCĘ KOMENDANTA GŁÓWNEGO…

 

We wtorek (25 maja br.) minister Mariusz Kamiński powołał insp. Romana Kustera na zastępcę komendanta głównego Policji. Akty powołania odebrali również: nadinsp. Michał Ledzion – na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie oraz insp. Waldemar Wołowiec – na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu.

Wszyscy nowo powołani komendanci obejmą swoje obowiązki 27 maja br.
Inspektor Roman Kuster ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych w Poznaniu. W szeregi Policji wstąpił w 1991 roku. Zajmował stanowiska m.in.: komendanta miejskiego w Poznaniu i pierwszego zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Od 2020 roku był komendantem wojewódzkim Policji w Krakowie. Inspektor Roman Kuster zastąpił na stanowisku nadinsp. Tomasza Szymańskiego, który przechodzi na emeryturę.
Nadinsp. Michał Ledzion służbę w Policji rozpoczął w 1990 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Był  związany m.in. z pionem kryminalnym i prewencyjnym. Pełnił m.in. funkcję dowódcy oddziału prewencji Policji w Łodzi. Był również pierwszym zastępcą komendanta wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu. Od 2020 roku zajmował stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu.
Inspektor Waldemar Wołowiec jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Egzamin oficerski złożył w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Służbę w Policji pełni od 1990 roku, m.in. służył w strukturach Komendy Stołecznej Policji i Komendy Głównej Policji. Od 2018 roku był dyrektorem Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych Komendy Głównej Policji.

Źródło: https://gorlice.policja.gov.pl/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zorro.
Zorro. 27.05.2021, 12:16
Oni mają po 30 lat służby i w stopniu generalskim, mają nabyte prawa emerytalne w wysokości pensji brutto, zwolnić po 30 latach administracyjnie. Dać możliwości młodym.

Pozostałe