OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W GORLICACH

  • 16.07.2021, 17:32
  • Źródło: https://gorlice.policja.gov.pl/
OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W GORLICACH

 

15 lipca br., na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach odbył się uroczysty apel związany z obchodami Święta Policji. Tegoroczne obchody przeprowadzono w rygorze sanitarnym z uwagi na panujący stan pandemii, dlatego też uroczystość odbyła się w skromnej formie z udziałem niewielkiej liczby zaproszonych gości. Nie był to jednak powód, by uroczystość ta utraciła swoje prawdziwe znaczenie. Policjanci nadali jej charakter święta – święta gorlickiej Policji.

Uroczystość poprzedziła msza święta w intencji gorlickich policjantów i ich rodzin, która miała miejsce w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach. W uroczystym apelu pod gorlicką komendą uczestniczyli awansowani funkcjonariusze oraz kadra kierownicza KPP w Gorlicach z panią podinsp. Dorotą Tokarz – Komendantem Powiatowym Policji w Gorlicach. Uroczystość uświetnili także swoją obecnością zaproszeni goście, a wśród nich m. in. pani Barbara Bartuś - Poseł Na Sejm RP, pani Jadwiga Wójtowicz – radna Województwa Małopolskiego, pani Maria Gubała – Starosta Gorlicki, pan Tadeusz Cebo – Prokurator Rejonowy w Gorlicach, a także samorządowcy ziemi gorlickiej oraz duszpasterze kościoła katolickiego i prawosławnego.

W okolicznościowym przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach podziękowała gościom za współpracę i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu gorlickiego. W słowach skierowanych do policjantów i pracowników Policji podziękowała za rzetelną oraz sumienną służbę i pracę. Życzyła zebranym i ich rodzinom wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Następne zostały wręczone rozkazy personalne o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe. W 2021 r. 51 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach otrzymało awanse na wyższe stopnie. Mianowanie na wyższy stopień służbowy to przede wszystkim forma wyróżnienia danego funkcjonariusza oraz podziękowania za sumienną i rzetelną służbę. Awansowani policjanci reprezentowali wiele rodzajów policyjnych służb – od policjantów służby patrolowej, dzielnicowych, policjantów ruchu drogowego, po policjantów służby dochodzeniowo-śledczej i kryminalnej. Każda i Każdy z nich stanowi ogniwo łańcucha służącego zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Działalność każdego policjanta jest niezwykle ważna i stanowi o sile całej formacji.

W czasie uroczystości wręczono także Medale Pamięci Polskiego Czynu Zbrojnego - 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920 roku - Cudu nad Wisłą”. Wyróżnieni nimi zostali: podinsp. Dorota Tokarz, kom. Mariusz Piotrowski, asp. szt. Krzysztof Brach, asp. szt. Grzegorz Szczepanek, sierż. szt. Marcin Reczek oraz sierż. szt. Robert Kukawski.

Ponadto pani podinsp. Dorota Tokarz – Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach odebrała z rąk pana Mieczysława Orczykowskiego – Prezesa Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Sączu, Odznakę Honorową PCK IV stopnia, a Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji nadał pani podinsp. Dorocie Tokarz „Medal 30-lecia Ordynariatu Polowego”.

Wszystkim awansowanym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i pomyślności w życiu osobistym.

Źródło: https://gorlice.policja.gov.pl/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe