Gorlice: OSZUST WYSZEDŁ Z WIĘZIENIA I … TRAFIŁ DO ARESZTU

  • 20.09.2021, 12:35
  • Źródło: https://gorlice.policja.gov.pl/
Gorlice: OSZUST WYSZEDŁ Z WIĘZIENIA I … TRAFIŁ DO ARESZTU

 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach zatrzymali mężczyznę, który po opuszczeniu Zakładu Karnego i odbyciu 7 lat pozbawienia wolności ponownie dopuścił się oszustwa. Wobec podejrzanego, który wykorzystując dane osobowe mieszkanki powiatu gorlickiego wyłudził pożyczki gotówkowe od kilku firm pożyczkowych na łączną kwotę ponad 11 tysięcy złotych Sąd Rejonowy w Gorlicach zastosował areszt tymczasowy.

Mieszkanka powiatu gorlickiego otrzymała w maju, czerwcu i sierpniu br. korespondencję z różnych firm pożyczkowych zawierającą harmonogram spłat pożyczek, których osobiście nigdy nie zawierała. Kiedy zorientowała się, że ktoś wykorzystał jej dane osobowe w celu zawarcia umów o pożyczki zawiadomiła organy ściągania.
Gorliccy Policjanci ustalili, że pokrzywdzona poznała  w sieci 34-latka. Po kilku rozmowach, pewnego dnia mężczyzna zrobił jej zakupy i osobiście dostarczył w umówione miejsce. Okazję wykorzystał by niepostrzeżenie zabrać dowód osobisty kobiety. Wykorzystując jej dane osobowe, za pośrednictwem Internetu założył konto w banku na jej tożsamość. Następnie zawarł umowy pożyczkowe z różnymi podmiotami świadczącymi tego typu usługi na terenie kraju. Sposobem weryfikacji był np. przelew drobnej kwoty z konta założonego przez oszusta na nazwisko pokrzywdzonej. W ten sposób sprawca wyłudził od czterech firm pożyczkowych łączną kwotę ponad 11 tysięcy złotych udzieloną w formie pożyczek gotówkowych.
Prokuratura Rejonowa w Gorlicach wszczęła w tej sprawie śledztwo i na podstawie zebranych dowodów 34-latka zatrzymano i przedstawiono mu zarzuty oszustwa, posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości i podszywania pod inną osobę. 10 września 2021 roku Sąd Rejonowy w Gorlicach na wniosek prokuratury zastosował wobec tego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 34-latek niedawno opuścił Zakład Karny po odbyciu kary 7 lat pozbawienia wolności za oszustwa. Ponieważ ponownie wszedł na drogę przestępstwa grozi mu 12 lat pozbawienia wolności z uwagi że działał w recydywie.

Źródło: https://gorlice.policja.gov.pl/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe