ŚMIERTELNE POTRACENIE PIESZEJ – POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ I ROZWAGĘ NA DROGACH!

  • 26.10.2021, 08:33
  • Źródło: https://gorlice.policja.gov.pl/
ŚMIERTELNE POTRACENIE PIESZEJ – POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ I ROZWAGĘ…

 

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło ostatniej soboty w Brzanie (gmina Bobowa). Kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem, potrącił idącą poboczem kobietę, a następnie uderzył w drzewo i zaparkowany z pobliżu samochód. Potrącona kobieta poniosła śmierć na miejscu, a kierowca i pasażer samochodu z obrażeniami trafili do szpitala. Czynności w sprawie trwają.

Gorliccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w ostatnią sobotę (23.10.2021 r.) w Brzanie. Około godziny 11.00 doszło do śmiertelnego potrącenia pieszej – 51-letniej kobiety. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-letni kierowca osobowego volkswagena stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, wypadł z drogi i potrącił poruszającą się poboczem kobietę. Następnie samochód wypadł z drogi uderzając w drzewo i zaparkowany w pobliżu samochód. Na miejsce skierowane zostały służby ratownicze. Niestety kobieta pomimo prowadzonej reanimacji zmarła. Kierowca i pasażer volkswagena z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala.

Na miejscu czynności procesowe pod nadzorem prokuratora prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza, a także funkcjonariusze gorlickiej drogówki. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność, rozwagę i stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Wraz z coraz szybciej zapadającym zmrokiem rośnie ryzyko zdarzeń z udziałem pieszych. Dlatego przypominamy, że bardzo ważnym elementem, który poprawia bezpieczeństwo pieszego jest używanie przez niego o zmierzchu elementów odblaskowych. Dzięki nim widoczność pieszego wzrasta nawet 5-krotnie.

 
Źródło: https://gorlice.policja.gov.pl/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Małopolszczanin
Małopolszczanin 27.10.2021, 05:06
Oczywiście nie kto inny tylko młodzik za kierownicą, któremu się wydawało niewiadomo co i doszło do tragedii kobiety i jej rodziny.

Pozostałe