BYLI PIJANI ZA KIEROWNICĄ. JEDEN NA ZAKAZIE, DRUGI Z DECYZJĄ O COFNIĘCIU UPRAWNIEŃ

  • 21.01.2022, 17:06
  • Źródło: https://gorlice.policja.gov.pl/
BYLI PIJANI ZA KIEROWNICĄ. JEDEN NA ZAKAZIE, DRUGI Z DECYZJĄ O COFNIĘCIU…

 

Wczoraj (20.01.2022 r.) na drogach powiatu gorlickiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 2 nietrzeźwych kierujących. Obaj mężczyźni mieli w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ponadto jeden z nich prowadził samochód wbrew sądowemu zakazowi, a drugi pomimo decyzji starosty o cofnięciu mu uprawnień do kierowania.

Dostawczego volkswagena policjanci zatrzymali do kontroli drogowej tuż przed godziną 5.00 na ul. Bieckiej w Gorlicach. Jak się okazało, jadący całą szerokością jezdni mieszkaniec powiatu jasielskiego miał w organizmie 3,02 promila alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że 35-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód został odholowany na parking strzeżony.
Tego samego dnia około 21.00 w Bobowej na ul. Węgierskiej gorlicka drogówka zatrzymała do kontroli samochód m-ki VW Passat. Okazało się, że kierujący nim mieszkaniec Bobowej także znajduje się pod działaniem alkoholu. W tym przypadku alkomat wskazał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że 50-latek ma zatrzymane prawo jazdy i posiada decyzję starosty o cofnięciu mu uprawnień.
Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Kto robi to wbrew sądowemu zakazowi lub wcześniej prawomocniej skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz nakłada grzywnę, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie niższej niż 5 tysięcy złotych.

 
Źródło: https://gorlice.policja.gov.pl/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe