Zmarł dr. n. med. Franciszek Rachel wieloletni dyrektor gorlickiego szpitala

  • 19.05.2022, 09:06
  • Źródło: https://www.gorlice.pl/
Zmarł dr. n. med. Franciszek Rachel wieloletni dyrektor gorlickiego szpitala

 

Z głębokim żalem informujemy, że w wieku 86 lat zmarł dr n. med. Franciszek Rachel –   specjalista chirurgii ogólnej, onkologicznej i urologii, wieloletni dyrektor gorlickiego szpitala, ordynator chirurgii, radny powiatowy, miłośnik Gorlic i lokalny patriota. Był jednym z najdłużej czynnych zawodowo chirurgów w Polsce.

Franciszek Rachel urodził się w Dominikowicach. Ukończył I Liceum im. Marcina Kromera, a wykształcenie wyższe zdobył we wrocławskiej Akademii Medycznej. W Szpitalu im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach pracował od 1961 roku. Zadbał o utworzenie w starym gmachu szpitala oddziału psychiatrii i diagnostyki obrazowej. Współuczestniczył w budowie nowego szpitala i w latach 1985-1999.

W czasie swojej zawodowej kariery pełnił funkcję m.in.: dyrektora gorlickiego szpitala, ordynatora chirurgii, kierownika punktu krwiodawstwa, prezesa PCK oddziału Gorlice, przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Krwiodawstwa PCK, członka Zarządu Wojewódzkiego PCK w Nowym Sączu, przewodniczącego PTL w Gorlicach, przewodniczącego Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury w MRN w Gorlicach.

Od 1961 roku pracował w Gorlicach i z Miastem Światła pozostał związany do końca swojej kariery.

O niezwykłym lekarzu z Gorlic mogliśmy przeczytać m.in. w Gazecie Gorlickiej oraz obejrzeć materiał w Dzień Dobry TVN – Materiał DDTVN.

Pogrążonej w smutku rodzinie i bliskim szczere kondolencje składają: Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla, Przewodniczący Rady Miasta Robert Ryndak, Radni Rady Miasta Gorlice oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

 

Źródło: https://www.gorlice.pl/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe