Koncert Kwartetu Galicyjskiego i Chóru „Fatima” w kościele w Rożnowicach

  • 25.05.2022, 21:56
  • Krzysztof Kumorkiewicz
Koncert Kwartetu Galicyjskiego i Chóru „Fatima” w kościele w Rożnowicach
loadingŁaduję odtwarzacz...

Realizacja: Maciej Mierzwa
Montaż: Krzysztof Kumorkiewicz

Jako pierwszy zaprezentował się Kwartet Galicyjski, założony w 2013 roku w Nowym Sączu. Instrumentalistki wykonują muzykę klasyczną, rozrywkową, a w szczególności prezentują autorską twórczość Ewy Borcz, która jest inspirowaną ludowością. Od 2018 roku Kwartet Galicyjski ukierunkował swoje działania na rzecz syntezy folkloru i muzyki poważnej.
Chór „Fatima” założono w 2015. Chór, początkowo dwugłosowy, rozwijał się pod batutą Pani Beaty Bochni. Od 2016 roku kierownictwo objął nad nim obecny dyrygent – Pan Andrzej Prokop. W swojej działalności chór uświetnia uroczystości w rożnowickiej parafii, ale korzysta także z zaproszeń parafii z terenu powiatu gorlickiego. Wykonuje zazwyczaj pieśni liturgiczne, ale pod nazwą „Śpiewacy z Rozembarku” występuje z repertuarem rozrywkowym na różnego rodzaju imprezach. Podczas koncertu zaprezentował następujące utwory: „Adoramus”, „Matko wzywam Cię”, „Ciebie na wieki”, „Matko potężna”, „O Pani ufność nasza” i „Maryjo coś jest w niebie”.
Kościół pw. Świętego Andrzeja Apostoła w Rożnowicach był idealnym miejscem do zorganizowania tego muzyczno-religijnego wydarzenia. Świątynia należy do najcenniejszych zabytków sakralnych w Małopolsce.

Krzysztof Kumorkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe