Oszuści atakują: W Tarnowie seniorki nie dały się oszukać

  • 06.07.2022, 10:59
  • Źródło: https://tarnow.policja.gov.pl/
Oszuści atakują: W Tarnowie seniorki nie dały się oszukać

 

Przełom czerwca i lipca pokazuje, że w Tarnowie oszuści usiłowali wyłudzić dużą sumę pieniędzy od seniorów. Tarnowskie nestorki pokazały, że nie dadzą się oszukać i w trakcie rozmowy rozłączyły połączenie. Oszuści usiłowali wyciągnąć od nich w sumie ponad 250 tysięcy złotych.

W Tarnowie w ostatnim czasie oszuści dzwonili do seniorów, roztaczając dramatyczne wizje, w których ich syn, córka lub wnuk, wnuczka jest sprawcą wypadku drogowego, w którym ginie inna osoba. Dla dodania dramatyzmu kreowanej historii dodają, że w tym wypadku ginie nienarodzone dziecko, ponieważ jego uczestnikiem była kobieta w ciąży. Sprawcy wypadku, czyli najbliżsi seniorki, nie będą zatrzymani w areszcie, ale tylko wtedy, gdy zostanie zapłacona wysoka suma pieniędzy.

Nestorki tarnowskich rodów nie dały się oszukać. Pani Zofia lat 82 miała zapłacić 40 tysięcy złotych, Pani Jadwiga lat 85 – 70 tysięcy złotych, a Pani Janina lat 82, aż 150 tysięcy złotych. Podczas rozmowy zorientowały się, że mają do czynienie z oszustem i rozłączyły połączenia telefoniczne telefonów stacjonarnych. Warto zadzwonić do swoich babć i dziadziów, by porozmawiać z nimi, przypomnieć o takim procederze i uprzedzić ich o ewentualnym możliwym takim telefonie i próbie oszustwa.

Tarnowiankom gratulujemy właściwej postawy.

Mimo wszystko uważajmy – przestępcy nie śpią!

Źródło: https://tarnow.policja.gov.pl/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe