Do Regietowa przyjechali znani aktorzy i artyści na I Turniej Tenisa Ziemnego Vortumnus & Weronika CUP

  • 27.07.2022, 12:43 (aktualizacja 27.07.2022, 13:19)
  • Marek Podraza
Do Regietowa przyjechali znani aktorzy i artyści na I Turniej Tenisa Ziemnego… archiwum organizatorów


Wszystko wskazuje na to, że w naszym regionie co roku będzie rozgrywany prestiżowy turniej tenisa ziemnego z udziałem znanych aktorów, artystów, satyryków i przedsiębiorców. W Regietowie bowiem rozegrano I Turniej Tenisa Ziemnego o nazwie Vortumnus & Weronika CUP. Zawitali na niego wyjątkowi miłośnicy tenisa ziemnego, znani aktorzy, satyrycy, artyści, przedstawiciele branży spożywczej, piekarniczej, wykładowcy uczelni wyższych. 


- Pomysł organizacji takiego turnieju w tym wyjątkowym miejscu na ziemi gorlickiej pojawił się na jednym z turniejów Aktorskiego Klubu Tenisowego, który nasza firma Vortumnus sponsorowała. Zaraziłam nim Janusza Pietruchę i razem zorganizowawszy ten turniej. Chcemy go na stałe wpisać w kalendarz imprez sportowych naszych firm Vortumnus i Weronica i Aktorskiego Klubu Tenisowego – informuje nas Agata Wójcik, organizatorka turnieju.


Aktorski Klub Tenisowy to niezwykle prężna grupa artystów, dla których ruch, aktywność fizyczna, i to najlepiej na korcie, jest ważną częścią życia. Klub organizuje między innymi charytatywne turnieje, a zebrane finanse przekazuje na leczenie chorych dzieci. Wśród członków klubu są tak znani aktorzy jak np.: Robert Janowski, Jerzy Janowicz (senior), Krzysztof Hanke, Przemysław Sadowski, Tomasz Stockinger, Andrzej Mytych czy Karol Strasburger. Klub powstał w 2008, jego prezesem jest Jan Englert, który jest także kapitanem drużyny. O zwycięstwo w turnieju Vortumnus & Weronika CUP walczyli: Tomasz Gęsikowski - wiceprezes AKT, aktor teatralny i filmowy, pasjonat tenisa i golfa, Maurycy Polaski - aktor i satyryk, artysta kabaretowy, dr hab. Piotr Żurek - dziekan Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Ewa Sawka – artysta, Henryk Sawka - polski rysownik, satyryk, Andrzej Gantner - dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności, Marek Posobkiewicz - lekarz były Główny Inspektor Sanitarny oraz przedstawiciele organizatorów Janusz Pietrucha - prezes Weronica i Emil Stępień przedstawiciel firmy Vortumnus 


- Chcemy, aby poprzez sport, a głównie tenis ziemny połączyć branżę spożywczą z artystami i rozpromować nasze teren. Turniej przebiegał w ostrej rywalizacji, ale w przyjaznej atmosferze od godziny 10 do 18. Jednym z faworytów był Janusz Pietrucha, zagrał wspaniale z Piotrem Żurkiem i wygrali cały turniej - podkreśla pani Agata Wójcik.


A tak turniej wspominają na portalach społecznościowych jego uczestnicy:
Tomasz Gęsikowski - wiceprezes AKT, aktor teatralny i filmowy, pasjonat tenisa i golfa.

„Turniej Tenisowy Vortumnus & Weronica CUP. Beskid Niski, ale poziom wysoki. Cudne miejsce i wspaniali Gospodarze. Reset na całego w przyjemnych okolicznościach przyrody. Vortumnus- Uściski dla Agatki, Julci, Wojtka i Mariusza Wójcików. Całusy dla Pani Marii za boczek i gołąbki. Firma Weronica- Ewa i Janusz Pietrucha oraz Kamil Pietrucha, dziękuję, oczywiście za sernik też. Reszta zacnej ferajny, a towarzystwo było przednie: Ewa i Henryk Sawka, Andrzej Gantner, Anna Radwan, Piotr Żurek, Izabella Duda, Maurycy Polaski, Emil Augustyn oraz nieoceniony w każdej sytuacji Marek Posobkiewicz. Przyroda, tenis, oraz cudy kulinarne i jakoś to będzie. Do zobaczenia wkrótce”


Marek Posobkiewicz - były Główny Inspektor Sanitarny
„Beskid Niski, ale poziom wysoki… W pięknych okolicznościach przyrody spędziliśmy kilka wspaniałych dni na turnieju tenisowym na łemkowskich szlakach Podkarpacia. Najlepszy kontakt z publicznością miał Henryk Sawka, którego parskający śmiechem czworonożni widzowie traktowali jak swojego. Gdyby tylko zorganizowano mistrzostwa świata gry w tenisa na koniu, to Henio byłby jednym z faworytów. Słowo gościnność nabrało głębszego sensu w przypadku tego turnieju. Firmy Vortumnus i Weronica stworzyły wspaniałe warunki do gry i wypoczynku. Matka Chrzestna turnieju Agata Wójcik zadbała o najdrobniejsze szczegóły. Po zaciętej walce na korcie pierwsze miejsce zdobył apetycznie brzmiący duet „Żurek z Pietruchą”, czyli Piotr Żurek i Janusz Pietrucha. Tuż za nimi na podium znaleźli się wiceprezes Aktorski Klub Tenisowy Tomasz Gęsikowski oraz mistrz ciętego słowa Maurycy Polaski. Dziękuję bardzo i gratuluję organizatorom - Maria Wójcik, Agata i Mariusz Wójcik, Julia Wójcik, Wojtek Wójcik, Ewa i Janusz Pietrucha. Żal było wyjeżdżać…”
Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności.


„Turniej tenisowy Vortumnus&Weronica Cup. To był najprzyjemniejszy towarzyski turniej w jakim kiedykolwiek brałem udział. Perfekcyjna organizacja, cudowna gościnność i fantastyczni gospodarze wydarzenia. Dziękuję za wspaniałe dwa dni będące połączeniem sport&art&food zespołowi Vortumnus : Mariusz Wójcik Agata Wójcik Julia Wójcik Wojtek Wójcik oraz Weronica: Janusz i Ewa Pietrucha, Kamil Pietrucha. Podziękowania dla wszystkich uczestników za grę na luzie z dużą dozą zabawy: między innymi Marek Posobkiewicz Tomasz Gęsikowski Henryk Sawka Ewa Sawka Maurycy Polaski, Piotr Żurek, Janusz Pietrucha”
 

Marek Podraza

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe