GKPS w siatkarskiej II Lidze? Pozostał jeden krok

  • 27.03.2020, 20:43 (aktualizacja 27.03.2020, 21:02)
  • Krzysztof Rosłoński
GKPS w siatkarskiej II Lidze? Pozostał jeden krok
W piątkowy wieczór na stronie internetowej Gorlickiego Klubu Piłki Siatkowej pojawiła się informacja o dużym prawdopodobieństwie awansu na trzeci poziom rozgrywkowy w ligowej hierarchii. Sytuacja jest możliwa dzięki podjętym przez PZPS decyzjom dotyczącym awansów i spadków w niższych ligach zarządzanych przez siatkarską centralę.

W związku z tym, że rozgrywki siatkarskie zostały zakończone przed fazą play-off, Polski Związek Piłki Siatkowej zdecydował, że z II Ligi nie spadnie żadna z drużyn, a ich triumfatorzy mogą liczyć na dostanie się na zaplecze Plus Ligi pod kilkoma warunkami, o czym można przeczytać tutaj (LINK). Dodatkowo zespoły, które walczyły w rozgrywkach lig wojewódzkich mogą dostać się na trzeci poziom rozgrywek po zgłoszeniu akcesu w Wojewódzkich Związkach Piłki Siatkowej. Każdy związek zaś może zgłosić tylko jeden zespół ze swojego regionu, z czego chcą skorzystać działacze zwycięzców I Ligi Małopolskiej z Gorlic. - Wystarczy tylko potwierdzić nasz udział w tych rozgrywkach i marzenia wielu pokoleń siatkarskich Gorlic się spełnią (a siatkówka w Gorlicach istniała na wysokim wojewódzkim poziomie jeszcze przed erą GKPS-u jako GKS Glinik Gorlice). W imieniu Zarządu Klubu pragniemy wszystkich zainteresowanych zapewnić, że zrobimy wszystko, aby to marzenie się zrealizowało. W związku z tym w dniu dzisiejszym wstępnie potwierdziliśmy w Małopolskim Związku Piłki Siatkowej w Krakowie chęć naszego udziału w tych rozgrywkach - można przeczytać w oświadczeniu dostępnym na oficjalnej stronie Klubu, oraz w serwisie społecznościowym Facebook. 

Jeśli uda spełnić się wszystkie formalności, do Gorlic powróci siatkówka na poziomie centralnym. Ostatnio emocje w walce z zespołami z całej Polski dawały zawodniczki Ekstrimu Gorlice.

Krzysztof Rosłoński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe