To nie był Prima Aprilis. Podczas kontroli kwarantanny udawał, że jest kobietą to działo się w Małopolsce

  • 02.04.2020, 10:50 (aktualizacja 03.04.2020, 10:10)
  • Źródło: http://malopolska.policja.gov.pl/
To nie był Prima Aprilis. Podczas kontroli kwarantanny udawał, że jest kobietą to działo się w Małopolsce Fot. Marek Podraza
W gminie Krzeszowice podczas kontroli osób poddanych kwarantannie mężczyzna, chcąc przechytrzyć mundurowych, podał się za swoją partnerkę. Zmienił głos na dużo wyższy ton i włożył kapelusz na głowę podczas pokazania się w oknie. Za złamanie zakazu kwarantanny kobiecie grozi kara do 30 tysięcy złotych

Policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach, jak co dzień dokonywali kontroli osób objętych kwarantanną, sprawdzając, czy stosują się do nakazów i przebywają w wyznaczonych miejscach. Tego dnia jednak zetknęli się nie tylko z ludzką nieodpowiedzialnością, ale i fantazją. Chcąc skontrolować wspólnie zamieszkałą parę, udali się pod ich adres w gminie Krzeszowice. Stojąc już przed budynkiem, zadzwonili na numer telefonu kobiety. Odebrał jej partner, który po przeprowadzeniu krótkiej rozmowy z policjantami pokazał się w oknie, potwierdzając swoją obecność. W sytuacji, kiedy mundurowi poprosili o przekazanie telefonu współlokatorce, to już nie było takie proste. Najpierw mężczyzna oświadczył, że kobieta śpi i nie chce jej budzić, później, że jest pod prysznicem i nie może podejść. Gdy jednak mundurowi nalegali i ponownie zażądali, aby kobieta podeszła do okna to ujrzeli wystający czubek głowy w kapeluszu uniemożliwiającym rozpoznanie osoby. Nabierając coraz to więcej podejrzeń co do prawdomówności domownika, poprosili go, aby przekazał telefon stojącej przy oknie partnerce i wówczas odezwał się męski głos usiłujący przybrać kobiece brzmienie. To nie wszystko, bo po tej komicznej rozmowie policjanci zażądali, aby oboje pokazali się w tym samym czasie. Wtedy mężczyznę poniosła jeszcze większa fantazja… Policjanci bowiem ujrzeli w oknie swojego rozmówcę i obok podtrzymywany przez niego kapelusz. Mundurowi pouczyli zuchwałego mężczyznę o konsekwencjach wynikających z jego nieodpowiedzialnego zachowania i wówczas wyczerpały mu się pomysły. Domownik w końcu przyznał, że współlokatorki nie ma w miejscu zamieszkania, bo udała się do drugiego domu, aby wyprowadzić psa. Kobieta została szybko namierzona przez policjantów i wróciła pod wskazany adres.

Wobec nieodpowiedzialnej obywatelki funkcjonariusze skierowali wniosek do sądu o ukaranie za niestosowanie się do kwarantanny. Z kolei zachowanie mężczyzny próbującego ukryć fakt opuszczenia miejsca kwarantanny przez drugiego domownika jest wysoce naganne, wręcz skandaliczne! Mężczyzna ten wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, brakiem wyobraźni oraz ignorancją w stosunku do służb i innych osób, dla których jego partnerka mogła być potencjalnym zagrożeniem.
Kwarantannie domowej poddawane są osoby wracające zza granicy oraz takie, które miały kontakt z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie koronawirusem. Przypominamy, że kwarantanna oznacza m.in. ZAKAZ opuszczania miejsca, w którym się ją odbywa.

ZA NIEPRZESTRZEGANIE KWARANTANNY POLICJA MOŻE SKIEROWAĆ WNIOSEK O UKARANIE DO SĄDU, KTÓRY MOŻE WYMIERZYĆ GRZYWNĘ W WYSOKOŚCI DO 5000 ZŁ. ZGODNIE Z WCZORAJSZĄ NOWELIZACJĄ PRZEPISÓW POLICJA ALTERNATYWNIE MOŻE TAKŻE POWIADOMIĆ SANEPID, KTÓRY MOŻE NAŁOŻYĆ KARĘ ADMINISTRACYJNĄ W WYSOKOŚCI OD 5000  DO 30 000 ZŁOTYCH ! 

Źródło: http://malopolska.policja.gov.pl/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 03.04.2020, 09:54
Co za bzdury. To miał wydać swoją kobietę? Zachował się lokalnie wobec niej. Tym bardziej, że na spacerze z psem nikogo nie naraża. Wirusy to twory potrzebne w naszym organizmie do odbudowy śluzówki. Kto to wymyślił że zabijają. Organizm zaśmiecony chemią, lekami syntetycznymi , leczony latami medykamentami jest narażony...ale na dodatkowe chemiczne leczenie. Tylu lekarzy, specjalistow od immunologii o tym mowi. Sama mialam immunologie i biologię na studiach. Nie dajcie się wkręcić w to że teraz każdy każdemu wilkiem i jak w komunie wydaje policji.
Wszyscy naiwnie uwierzyli w zarazę, a jak somog i niewlasciwe leczenie zabijalo ludzi w ilościach większych od korony to ciacho sza.

Pozostałe