Przedszkola w Gminie Uście Gorlickie nadal zamknięte!

  • 05.05.2020, 15:57 (aktualizacja 05.05.2020, 16:05)
  • Źródło: Wójt Gminy Uście Gorlickie
Przedszkola w Gminie Uście Gorlickie nadal zamknięte!
Komunikat Wójta Gminy Uście Gorlickie z dnia 4 maja 2020 roku w sprawie uruchamiania przedszkoli.

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

Rząd Rzeczypospolitej dopuścił możliwość otwarcia z dniem 6 maja 2020r. żłobków i przedszkoli. Decyzję o otwarciu placówek oświatowych zostawił natomiast w gestii samorządów.

Pragnę Państwu przekazać moje stanowisko dotyczące uruchamiania placówek wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Uście Gorlickie.

Po dokonaniu oceny obecnego stanu zabezpieczenia sanitarnego placówek oświatowych oraz wymagań jakim powinny odpowiadać te placówki pod względem pełnego zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników procesu dydaktycznego i wychowawczego uważam, że należy jeszcze wykonać wiele działań aby spełnić te wymagania. Główny Inspektor Sanitarny przedstawił wytyczne przeciwepidemiczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego, w których określił bardzo rygorystyczne i szczegółowe wymagania dla zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego w związku z panującą pandemią. Wytyczne te zostały opublikowane w dniu 4 maja i nakładają na samorządy szereg obowiązków i uwarunkowań, których nie da się wprowadzić w kilka dni - aby zapewnić bezpieczeństwo dzieci na właściwym poziomie. Z pewnością nie da się tego uczynić do dnia 6 maja 2020r.

W placówkach wychowania przedszkolnego podejmowane są prace związane z dostosowaniem i zapewnieniem odpowiednich warunków sanitarnych dla wznowienia działalności przedszkoli i przyjęcia dzieci. Przedszkola będą mogły zostać otwarte wówczas, gdy będziemy mogli zapewnić dzieciom oraz personelowi bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Samorząd Gminy Uście Gorlickie będzie wspomagał dyrektorów szkół w tym zakresie.

W związku z powyższym kierując się troską o bezpieczeństwo i ochronę zdrowia i życia mieszkańców naszej gminy informuję Państwa, że jako Wójt podjąłem trudną zarówno dla mnie, jak i dla wielu z Państwa decyzję aby z dniem 6 maja 2020r. nie otwierać przedszkoli. Decyzja o otwarciu przedszkoli zostanie podjęta po spełnieniu wszystkich wymagań jakim powinny odpowiadać placówki oświatowe w warunkach zagrożenia epidemicznego — o fakcie tym i dacie otwarcia poinformuję Państwa w oddzielnym Komunikacie.

Zbigniew Ludwin, Wójt Gminy Uście Gorlickie

Źródło: Wójt Gminy Uście Gorlickie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe