Nielegalny spacer siedmiu młodych obywateli Słowacji

  • 12.05.2020, 22:20
  • Źródło: https://www.karpacki.strazgraniczna.pl/
Nielegalny spacer siedmiu młodych obywateli Słowacji

Wczoraj po południu, dzięki informacji uzyskanej od funkcjonariuszy Posterunku Policji w Uściu Gorlickim, strażnicy graniczni z Grupy Zamiejscowej w Gorlicach Placówki SG w Tarnowie ujawnili 7 nieletnich cudzoziemców, którzy wbrew przepisom przekroczyli granicę państwową z Republiki Słowacji do Polski.

W związku z wprowadzonym stanem epidemii do m. Izby natychmiast zostali wezwani strażacy  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, celem przeprowadzenia kontroli sanitarnej wobec obywateli Słowacji. 

Żaden z cudzoziemców znajdujących się w okolicy budynku Nadleśnictwa Izby nie posiadał dokumentów, które mogłyby potwierdzić ich tożsamość i obywatelstwo. Dane cudzoziemców ustalono za pośrednictwem Sekcji Centrum Współpracy Policyjnej i Celnej w Barwinku.

Jak się okazało, młodzi mężczyźni w wieku od 13 do 16 roku życia przekroczyli turystycznie granicę państwową wbrew obowiązującym przepisom w rejonie znaku I/251, nie mając świadomości, że popełniają wykroczenie.

Tego samego dnia nieletni obywatele Słowacji zostali przekazani funkcjonariuszom Policji Republiki Słowacji w rejonie przejścia granicznego Barwinek - Vysny Komarnik.

Przypominamy, że w związku z przywróconą tymczasowo kontrolą graniczną przekraczanie granicy z Republiką Słowacji możliwe jest wyłącznie w dwóch wyznaczonych do tego miejscach. W województwie małopolskim jest to drogowe przejście Chyżne – Trstena, a w województwie podkarpackim  Barwinek - Vysny Komarnik. Przekroczenie granicy z Republiką Słowacji w innych miejscach stanowi wykroczenie z art. 49 a § 1 kodeksu wykroczeń.

Źródło: https://www.karpacki.strazgraniczna.pl/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe