Gorlicka policja ujawniła 13 wykroczeń związanych z pandemią koronawirusa

  • 13.05.2020, 12:17 (aktualizacja 13.05.2020, 13:05)
  • Źródło: http://gorlice.policja.gov.pl/
Gorlicka policja ujawniła 13 wykroczeń związanych z pandemią koronawirusa

Przypominamy. Obostrzenia związane z pandemią nadal obowiązują!

Słoneczna pogoda, która w ostatni weekendu zagościła w Małopolsce sprzyjała przebywaniu poza domem. Coraz więcej ludzi spędza czas wolny  spacerując po ulicach, bulwarach, parkach i lasach. Niestety, wraz ze wzrostem liczby osób przechadzających się na wolnym powietrzu, obserwujemy rozluźnienie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Wśród najczęściej występujących wykroczeń popełnianych przez mieszkańców są: brak maseczki zasłaniającej usta i nos, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy przemieszczającymi się osobami, a także łamanie zakazu gromadzenia się oraz spotkań. Zdarzają się  także sytuacje, że do sklepów jednocześnie jest wpuszczanych zbyt wielu klientów. Tylko wczoraj (11 maja) gorliccy policjanci ujawnili 13 takich wykroczeń, w tym: 8 przypadków braku zakrycia ust i nosa i 5 przypadków niezachowania bezpiecznej odległości pomiędzy przemieszczającymi się osobami.

Na opisane wyżej naruszenia policjanci będą zwracać szczególną uwagę, dbając o życie i zdrowie mieszkańców, i stanowczo reagując wobec osób lekceważących obowiązujące zasady. Pamiętajmy, że za łamanie obowiązujących przepisów grozi mandat w wysokości 500 zł. Ponadto sanepid może w takim przypadku nałożyć karę administracyjną w wysokości od 5 tys. zł do 30 tys. zł.

Bądźmy zatem odpowiedzialni i respektujmy wszelkie zalecenia, które zostały wprowadzone, aby uchronić nas przed zachorowaniem. Pamiętajmy, że pandemia jeszcze się nie skończyła, wciąż walczymy, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa!

Aktualne zasady i ograniczenia: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

W najbliższych dniach policjanci będą także rozdawać mieszkańcom Gorlic maseczki, które na ten cel przekazał Burmistrz Miasta Gorlice – pan Rafał Kukla. Trafią one zarówno do osób, które z jakichś względów jeszcze nie zaopatrzyły się odpowiednią formę zakrycia ust i nosa, a także do „zapominalskich”, których w czasie służby spotkają policjanci.

 

Źródło: http://gorlice.policja.gov.pl/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jo
Jo 13.05.2020, 19:55
Minister Szumowski nie nosi maseczki bo nie ma objawów i czuje się zdrowy.
Jaki
Jaki 13.05.2020, 18:09
Ludzie myślący zdrowi mający własne zdanie nie zakładają maseczek nie chcąc się nabawic grzybicy płuc brawo ludzi włączycie myślenie wyłącznie telewizję

Pozostałe