Pozycjonowanie stron w trakcie pandemii — czy to ma sens

  • 25.08.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Pozycjonowanie stron w trakcie pandemii — czy to ma sens
Na początku epidemii wielu przedsiębiorców zdecydowało się na zawieszenie lub zaprzestanie korzystania z usług SEO. Starając się utrzymać płynność finansową, szukali oszczędności tam, gdzie wydawało się to naturalne — we wszelkich działaniach marketingowych.

Choć redukowanie budżetu na reklamę jest zrozumiałe w przypadku biznesów z branży turystycznej, gastronomicznej i medycznej, wiele stron e-commerce także zdecydowało się na ten krok. Z perspektywy czasu możemy stwierdzić, że sprzedaż online w trakcie pandemii wzrosła. Zdecydowanie warto było zatem kontynuować jakieś formy marketingu — czy to w formie reklam płatnych, czy też SEO. Obecnie wiele osób wciąż ceni sobie możliwość zamówienia zakupów do domu. Sprawdźmy, czy opłaca się inwestować w promocję w czasie pandemii.

Algorytm Google nie przestał pracować i oceniać stron

Realny świat przycichł na kilka miesięcy, jednak narzędzia Google działały tak, jak dawniej. Na początku maja pojawiła się nawet kolejna aktualizacja, która wprowadziła zmiany w rankingach. Ci, którzy postanowili wytrwać przy swoich specjalistach, byli na to lepiej przygotowani niż reszta. Podczas gdy niektóre przedsiębiorstwa walczyły o przetrwanie, Google dalej oceniało strony i wprowadzało zmiany w swoim działaniu. Pozycjonowanie stron www to proces trwały, który nie wybacza zaniedbań i nie respektuje przerw.

Jak zwykle, możemy się spodziewać, że nie jest to koniec modyfikacji algorytmu. Co kilka miesięcy pojawia się nowa aktualizacja, która nieco zmienia zasady gry. Jeśli chcemy zwiększenia zysków ze sprzedaży online, zainwestujmy w pozycjonowanie.

Wiele firm korzystało z usług SEO podczas największych ograniczeń epidemicznych

Choćby z tego względu sklepy te będą miały kilkumiesięczną przewagę nad pozostałymi. Mogą przegonić konkurentów i wybić się na prowadzenie tylko dzięki temu, że nie ustały w działaniach. Jeśli zastanawiamy się nad tym, czy wrócić do gry, bo nasza widoczność zaczęła spadać — zdecydowanie tak! Nawet powrót do regularnego uzupełniania treści na blogu będzie pozytywną zmianą. 

Przedsiębiorstwa funkcjonujące stacjonarnie uruchomiły w trakcie epidemii sklepy online. Oznacza to rosnącą konkurencję w internecie — to kolejny powód, by nie rezygnować ze swojej agencji. Bez profesjonalnej opieki pozycjonowanie nie może być w pełni skuteczne.

Specjalista SEO na bieżąco monitoruje stronę i może dać nam znać, gdy pojawi się błąd w serwisie. Dzięki temu korzystanie z usługi może pomóc nam w trakcie pandemii, gdy zajęci jesteśmy innymi sprawami — pozyskiwaniem funduszy, rozszerzaniem oferty i tak dalej. Mamy pewność, że zawsze ktoś czuwa nad stanem technicznym witryny i sprawdza, czy wszystko działa poprawnie.

W trakcie pandemii sprzedaż online zyskała na znaczeniu. Teraz, nawet bardziej niż wcześniej, pozycjonowanie stron internetowych to ważna część każdego biznesu e-commerce. Warto jest zatem powrócić do starej agencji lub zaufanego specjalisty i kontynuować proces. Choć epidemia spowodowała znaczne straty dla wielu firm, przyniosła także wiele możliwości rozwoju sklepom internetowym.

Artykuł przygotowany we współpracy z Artefakt.pl.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: