Ile zarobisz oddając niepotrzebne rzeczy na skup wolframu?

  • 01.06.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Ile zarobisz oddając niepotrzebne rzeczy na skup wolframu?
Wolfram to pierwiastek, bez którego trudno wyobrazić sobie współczesny przemysł. Surowiec odznacza się wysoką temperaturą topnienia i doskonałym przewodnictwem cieplnym. Materiał jest więc bardzo pożądany, co przekłada się na jego cenę. Ile można zyskać, sprzedając rzeczy z jego zawartością na złomie?

 

Czym jest wolfram i gdzie się go wykorzystuje?

Wolfram należy do grupy metali przejściowych. Posiada srebrzystobiały kolor, jednak często – ze względu na domieszki węgla – jego zabarwienie może być szare lub stalowe. Do charakterystycznych cech surowca należy wysoka temperatura topnienia wynosząca przeszło 3400° C. Dodatkowo metal jest twardy, kruchy i dobrze przewodzi ciepło. Z tego powodu używa się go w wielu sektorach przemysłu, m.in. w branży zbrojeniowej i motoryzacyjnej. Z surowca wytwarza się również żarówki i lampy rentgenowskie. Ogromne znaczenia mają także węgliki wolframu. Produkuje się z nich wiertła oraz noże tokarskie

Skup wolframu – od czego zależy cena tego metalu?

Sprzedając odpady posiadające wolfram, można sporo zarobić. Ceny tego pierwiastka oscylują w granicach od kilkunastu do przeszło 80 zł/kg  (najmniej otrzymuje się za wióra, najwięcej za wałki, pręty lub blachy). Stawki ustala się, biorąc pod uwagę aktualną sytuację na rynku, wartość surowców na giełdach. Znaczenie ma także marża pobierana przez punkt zajmujący się skupem. Złom najlepiej oddawać do firm, które od lat działają na rynku, jak np. weglik.eu. Kosztorysy opracowywane w takich miejscach odznaczają się dużą dokładnością – do badania składu przekazanych towarów używa się spektrometrów.

Oddaj niepotrzebne rzeczy na skup!

Sprzedaż złomu na skup wolframu to nie tylko sposób na zarobek, ale również kwestie związane z ochroną naszej planety. Naturalne złoża wolframu maleją z roku na rok. Dodatkowo są one trudno dostępne. Większość z nich znajduje się w Chinach, a proces związany z ich wydobyciem prowadzi do zanieczyszczenia środowiska. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest recykling surowców pochodzących z rynku wtórnego. Przetwarzanie materiałów z zawartością wolframu jest bezpieczne dla atmosfery i przebiega według ściśle określonych procedur.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: