Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 06:41

Biokominki w małym pomieszczeniu - czy to się sprawdza?

Ze względów bezpieczeństwa oraz dla architektonicznej wygody kominki instalowane są najczęściej w miejscach takich jak salony czy jadalnie (najczęściej połączone z kuchnią). Ich cechą wspólną jest spora przestrzeń, którą kominek może ogrzewać oraz odpowiednia cyrkulacja powietrza. Taka zasada sprawdzała się w przypadku tradycyjnych kominków, gdzie spalano drewno albo specjalne rodzaje węgla. A jak wygląda, gdy w grę wchodzą nowoczesne biokominki?
  • 27.08.2019 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Biokominki w małym pomieszczeniu - czy to się sprawdza?

Żadnych ograniczeń

Dzięki zastosowaniu zupełnie innej technologii spalania, która wykorzystuje surowce takie jak biopaliwa, możliwa jest instalacja biokominków nawet w małych pomieszczeniach. Co więcej, bez przeszkód można je montować też w mieszkaniach, kamienicach a nawet na obudowanych tarasach (gdzie doskonale sprawdzają się chociażby biopalniki). Ilość oddawanego przez nie ciepła jest różna w zależności od parametrów modelu. Niektórych można używać jako podstawowego źródła ogrzewania, inne przydadzą się jako jego uzupełnienie. O jeszcze innym zastosowaniu biokominków można przeczytać tutaj https://www.horusbio.pl/ Dlatego wybierając model do swojego domu trzeba zwracać uwagę na jego moc grzewczą, a nie tylko na to, czy wyglądem będzie pasował do wnętrza.

Małe kominki, mało ciepła?

Nie należy się też opierać w swojej ocenie na wielkości biokominka. Jego moc grzewcza nie zależy od tego, czy ma on metr długości czy tylko pięćdziesiąt centymetrów. Za aktywność grzewczą odpowiada ilość i długość palników oraz oczywiście typ użytego biopaliwa i jego wydajność spalania. Dlatego popularnością cieszą się stosunkowo niewielkie biopalniki, które można przenosić z miejsca na miejsce, ustawiać na stolikach szafkach albo nawet na ziemi, a których poszczególne modele mają naprawdę zaskakująco wysoką wydajność cieplną. Biokominki o niewielkich gabarytach łatwiej też zamontować w pomieszczeniu, ponieważ nie trzeba im wydzielać kilkumetrowej przestrzeni. Świetnie nadają się do zabudowania w ścianie, chociaż dobrym wyjściem jest też zakup biokominka wiszącego albo wolnostojącego.

--- Artykuł sponsorowany ---