Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 6 czerwca 2026 08:30
Reklama

MUW: ponad 30 potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2 w weekend w powiecie gorlickim

Komunikaty Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego z 10 i 11 października 2020 roku
  • Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki
MUW: ponad 30 potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2 w weekend w powiecie gorlickim
Podziel się
Oceń

10 października 2020

Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych 173 ozdrowieńcach z naszego województwa, od roku do 86 lat, z Krakowa (62 osoby), powiatu tatrzańskiego (17 osób), limanowskiego (14 osób), krakowskiego i tarnowskiego (po 12 osób), Tarnowa (8 osób), powiatów myślenickiego i olkuskiego (po 7 osób), brzeskiego, chrzanowskiego, oświęcimskiego i wielickiego (po 5 osób), miechowskiego (4 osoby), dąbrowskiego i gorlickiego (3 osoby) oraz proszowickiego i suskiego (po 2 osoby), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 10 579 ozdrowieńców.

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 633 osób, w wieku 1 miesiąca do 95 lat, z Krakowa (130 osób), powiatu nowotarskiego (50 osób), myślenickiego (45 osób), oświęcimskiego (40 osób), limanowskiego (37 osób), suskiego (33 osoby), krakowskiego i olkuskiego (po 31 osób), wadowickiego (30 osób), gorlickiego i nowosądeckiego (po 28 osób), miechowskiego i tatrzańskiego (po 23 osoby), Nowego Sącza (20 osób), powiatu tarnowskiego (19 osób), Tarnowa (17 osób), powiatu bocheńskiego (15 osób), brzeskiego (11 osób), dąbrowskiego i wielickiego (po 6 osób) oraz chrzanowskiego i proszowickiego (po 5 osób). Aktualnie 74 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 15 003 osób.

Otrzymaliśmy także informację z WSSE w Krakowie o usunięciu dwóch osób z raportu zbiorczego. Raport skorygowano.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 83-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który przebywał w Szpitalu w Suchej Beskidzkiej, 76-letniej mieszkanki powiatu nowosądeckiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, 74-letniego mieszkańca powiatu dąbrowskiego, który przebywał w Szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej oraz 55-letniego mieszkańca powiatu limanowskiego. Wszyscy mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 238.

11 października 2020

Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych 127 ozdrowieńcach z naszego województwa – z powiatu limanowskiego (18 osób), nowotarskiego (18), tatrzańskiego (16), wadowickiego (15), myślenickiego (13), olkuskiego (12), nowosądeckiego (11), Nowego Sącza (7), powiatu suskiego (7), oświęcimskiego (3), miechowskiego (2), proszowickiego (2), bocheńskiego (1), chrzanowskiego (1) i gorlickiego (1), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 10706 ozdrowieńców.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 685 osób – z Krakowa (268 osób), powiatu myślenickiego (53), krakowskiego (35), nowosądeckiego (35), nowotarskiego (32), limanowskiego (29), olkuskiego (28), wadowickiego (26), wielickiego (26), Tarnowa (23), powiatu chrzanowskiego (21), tatrzańskiego (19), tarnowskiego (15), Nowego Sącza (14), powiatu oświęcimskiego (14), bocheńskiego (12), miechowskiego (10), suskiego (9), brzeskiego (6), gorlickiego (4), dąbrowskiego (3) i proszowickiego (3). Aktualnie 21 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 15688 osób.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 74-letniego mężczyzny z powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu w Krynicy-Zdroju i 64-letniej kobiety z powiatu nowosądeckiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 240.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Xyz Treść komentarza: Zgadzam się z panem powyżej i pozdrawiam nauczycieli w tym ośrodku specjalnym Data dodania komentarza: 13.05.2026, 21:14 Źródło komentarza: Szkoła Podstawowa w Ropicy Polskiej będzie świętować 120-lecie istnienia Autor komentarza: Iks de Treść komentarza: Śmiechu warte xD co ze szkoły z Ropicy można wynieść to to że jak ktoś jest lepszy usytuowany to jest lepiej traktowany ale jak się idzie do szkoły średniej to takie uczniowe już mają pod górę xD Data dodania komentarza: 8.05.2026, 08:37 Źródło komentarza: Szkoła Podstawowa w Ropicy Polskiej będzie świętować 120-lecie istnienia Autor komentarza: nw Treść komentarza: witam, bardzo przeswietlone nagranie, polecam zmienic ustawienia kamery i kadry łapcie inaczej bo mnie skręca, pozdrawiam Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:22 Źródło komentarza: Dni Otwarte w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej Autor komentarza: FUNDACJA MAŁY KROK WIELKA SIŁA Treść komentarza: Dziekujemy bardzo serdecznie za przygotowany materiał zalewu zespołowi GORLICE TV. Data dodania komentarza: 5.05.2026, 19:19 Źródło komentarza: Podsumowanie Ogólnopolskiego Turnieju Futbol Plus Autor komentarza: Kibic Treść komentarza: 👏👏👏 Data dodania komentarza: 17.01.2026, 16:18 Źródło komentarza: „Miło mi poinformować, że swoją sportową oraz akademicką karierę od początku 2026 r. kontynuuję już w Stanach Zjednoczonych” - mówi Paulina Kicilińska czołowa biegaczka z ULKS Lipinki Autor komentarza: Prawda w oczy Treść komentarza: Jest tam taka co stoii przed figura a diabła ma za skórą. Data dodania komentarza: 27.12.2025, 20:39 Źródło komentarza: Chór Cantores Carvatiani z Gorlic wyśpiewał srebrne pasma w Hiszpanii
Reklama
Reklama