Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 23:11
Reklama

Właściciele hoteli apelują do rządu: Hotele pracujące w reżimie sanitarnym nie są źródłem zakażeń

Właściciele hoteli i pensjonatów apelują do rządu o pomoc finansową. W Kołobrzegu hotelarze liczą rosnące koszty, podczas gdy hotele są zamknięte dla gości. Prezydent Kołobrzegu tłumaczy, że miasto z powodu obostrzeń straciło 20 milionów złotych, które nie wpłynęły do kasy miasta z opłat uzdrowiskowych. - Hotele pracujące w reżimie sanitarnym nie są źródłem zakażeń i można to robić bezpiecznie i czerpać przychody z działalności. Dzisiaj natomiast stoimy przed widmem utraty dochodów z innych miesięcy. Zostajemy z wysokimi kosztami. Bardzo liczymy i apelujemy do rządu o pomoc, żebyśmy mogli przetrwać te ciężkie miesiące – stwierdziła dyrektor hotelu Aquarius SPA Dominika Lesiak. - Są miasta, które żyją wyłącznie z turystyki, do tych miast zalicza się Kołobrzeg. Jesteśmy największym miastem uzdrowiskowym i dzisiaj 13 podmiotów lecznictwa uzdrowiskowego świeci pustkami. 1500 osób pracujących tam czeka, żeby wykonywać swoje zadania, a nie może, bo sanatoria są nieczynne. Dzisiaj mamy oszacowane, że do budżetu miasta nie wpłynęło ok 20 mln. Teraz są nieczynne wszystkie obiekty turystyczne, nie ma turystów, nie wpływa opłata uzdrowiskowa, która jest potężną pozycją po stronie dochodowej. Ten ubytek jest bardzo mocno odczuwany – skarży się prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska.
  • Źródło: TVN24/x-news
Właściciele hoteli apelują do rządu: Hotele pracujące w reżimie sanitarnym nie są źródłem zakażeń
Podziel się
Oceń


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Xyz Treść komentarza: Zgadzam się z panem powyżej i pozdrawiam nauczycieli w tym ośrodku specjalnym Data dodania komentarza: 13.05.2026, 21:14 Źródło komentarza: Szkoła Podstawowa w Ropicy Polskiej będzie świętować 120-lecie istnienia Autor komentarza: Iks de Treść komentarza: Śmiechu warte xD co ze szkoły z Ropicy można wynieść to to że jak ktoś jest lepszy usytuowany to jest lepiej traktowany ale jak się idzie do szkoły średniej to takie uczniowe już mają pod górę xD Data dodania komentarza: 8.05.2026, 08:37 Źródło komentarza: Szkoła Podstawowa w Ropicy Polskiej będzie świętować 120-lecie istnienia Autor komentarza: nw Treść komentarza: witam, bardzo przeswietlone nagranie, polecam zmienic ustawienia kamery i kadry łapcie inaczej bo mnie skręca, pozdrawiam Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:22 Źródło komentarza: Dni Otwarte w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej Autor komentarza: FUNDACJA MAŁY KROK WIELKA SIŁA Treść komentarza: Dziekujemy bardzo serdecznie za przygotowany materiał zalewu zespołowi GORLICE TV. Data dodania komentarza: 5.05.2026, 19:19 Źródło komentarza: Podsumowanie Ogólnopolskiego Turnieju Futbol Plus Autor komentarza: Kibic Treść komentarza: 👏👏👏 Data dodania komentarza: 17.01.2026, 16:18 Źródło komentarza: „Miło mi poinformować, że swoją sportową oraz akademicką karierę od początku 2026 r. kontynuuję już w Stanach Zjednoczonych” - mówi Paulina Kicilińska czołowa biegaczka z ULKS Lipinki Autor komentarza: Prawda w oczy Treść komentarza: Jest tam taka co stoii przed figura a diabła ma za skórą. Data dodania komentarza: 27.12.2025, 20:39 Źródło komentarza: Chór Cantores Carvatiani z Gorlic wyśpiewał srebrne pasma w Hiszpanii
Reklama
Reklama