Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 14 maja 2026 02:45
Reklama

OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W GORLICACH

  • Źródło: https://gorlice.policja.gov.pl/
OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W GORLICACH
Podziel się
Oceń

 

15 lipca br., na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach odbył się uroczysty apel związany z obchodami Święta Policji. Tegoroczne obchody przeprowadzono w rygorze sanitarnym z uwagi na panujący stan pandemii, dlatego też uroczystość odbyła się w skromnej formie z udziałem niewielkiej liczby zaproszonych gości. Nie był to jednak powód, by uroczystość ta utraciła swoje prawdziwe znaczenie. Policjanci nadali jej charakter święta – święta gorlickiej Policji.

Uroczystość poprzedziła msza święta w intencji gorlickich policjantów i ich rodzin, która miała miejsce w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach. W uroczystym apelu pod gorlicką komendą uczestniczyli awansowani funkcjonariusze oraz kadra kierownicza KPP w Gorlicach z panią podinsp. Dorotą Tokarz – Komendantem Powiatowym Policji w Gorlicach. Uroczystość uświetnili także swoją obecnością zaproszeni goście, a wśród nich m. in. pani Barbara Bartuś - Poseł Na Sejm RP, pani Jadwiga Wójtowicz – radna Województwa Małopolskiego, pani Maria Gubała – Starosta Gorlicki, pan Tadeusz Cebo – Prokurator Rejonowy w Gorlicach, a także samorządowcy ziemi gorlickiej oraz duszpasterze kościoła katolickiego i prawosławnego.

W okolicznościowym przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach podziękowała gościom za współpracę i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu gorlickiego. W słowach skierowanych do policjantów i pracowników Policji podziękowała za rzetelną oraz sumienną służbę i pracę. Życzyła zebranym i ich rodzinom wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Następne zostały wręczone rozkazy personalne o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe. W 2021 r. 51 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach otrzymało awanse na wyższe stopnie. Mianowanie na wyższy stopień służbowy to przede wszystkim forma wyróżnienia danego funkcjonariusza oraz podziękowania za sumienną i rzetelną służbę. Awansowani policjanci reprezentowali wiele rodzajów policyjnych służb – od policjantów służby patrolowej, dzielnicowych, policjantów ruchu drogowego, po policjantów służby dochodzeniowo-śledczej i kryminalnej. Każda i Każdy z nich stanowi ogniwo łańcucha służącego zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Działalność każdego policjanta jest niezwykle ważna i stanowi o sile całej formacji.

W czasie uroczystości wręczono także Medale Pamięci Polskiego Czynu Zbrojnego - 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920 roku - Cudu nad Wisłą”. Wyróżnieni nimi zostali: podinsp. Dorota Tokarz, kom. Mariusz Piotrowski, asp. szt. Krzysztof Brach, asp. szt. Grzegorz Szczepanek, sierż. szt. Marcin Reczek oraz sierż. szt. Robert Kukawski.

Ponadto pani podinsp. Dorota Tokarz – Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach odebrała z rąk pana Mieczysława Orczykowskiego – Prezesa Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Sączu, Odznakę Honorową PCK IV stopnia, a Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji nadał pani podinsp. Dorocie Tokarz „Medal 30-lecia Ordynariatu Polowego”.

Wszystkim awansowanym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i pomyślności w życiu osobistym.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: XyzTreść komentarza: Zgadzam się z panem powyżej i pozdrawiam nauczycieli w tym ośrodku specjalnymData dodania komentarza: 13.05.2026, 21:14Źródło komentarza: Szkoła Podstawowa w Ropicy Polskiej będzie świętować 120-lecie istnieniaAutor komentarza: Iks deTreść komentarza: Śmiechu warte xD co ze szkoły z Ropicy można wynieść to to że jak ktoś jest lepszy usytuowany to jest lepiej traktowany ale jak się idzie do szkoły średniej to takie uczniowe już mają pod górę xDData dodania komentarza: 8.05.2026, 08:37Źródło komentarza: Szkoła Podstawowa w Ropicy Polskiej będzie świętować 120-lecie istnieniaAutor komentarza: nwTreść komentarza: witam, bardzo przeswietlone nagranie, polecam zmienic ustawienia kamery i kadry łapcie inaczej bo mnie skręca, pozdrawiamData dodania komentarza: 5.05.2026, 20:22Źródło komentarza: Dni Otwarte w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w BystrejAutor komentarza: FUNDACJA MAŁY KROK WIELKA SIŁATreść komentarza: Dziekujemy bardzo serdecznie za przygotowany materiał zalewu zespołowi GORLICE TV.Data dodania komentarza: 5.05.2026, 19:19Źródło komentarza: Podsumowanie Ogólnopolskiego Turnieju Futbol PlusAutor komentarza: KibicTreść komentarza: 👏👏👏Data dodania komentarza: 17.01.2026, 16:18Źródło komentarza: „Miło mi poinformować, że swoją sportową oraz akademicką karierę od początku 2026 r. kontynuuję już w Stanach Zjednoczonych” - mówi Paulina Kicilińska czołowa biegaczka z ULKS LipinkiAutor komentarza: Prawda w oczyTreść komentarza: Jest tam taka co stoii przed figura a diabła ma za skórą.Data dodania komentarza: 27.12.2025, 20:39Źródło komentarza: Chór Cantores Carvatiani z Gorlic wyśpiewał srebrne pasma w Hiszpanii
Reklama
Reklama