Projekty nowoczesnych domów zachwycają nie tylko prostotą, elegancją i wyrafinowaniem ale również...

  • 19.08.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Projekty nowoczesnych domów zachwycają nie tylko prostotą, elegancją i…
Trendy architektoniczne stale się zmieniają i dostosowują do coraz to nowych potrzeb klientów. Pod uwagę brane jest również dobro środowiska naturalnego oraz dopasowanie do naturalnych warunków terenowych. Czym charakteryzują się projekty nowoczesnych domów?

Przede wszystkim funkcjonalność

Projekty nowoczesnych domów na piedestale stawiają funkcjonalność budynków. Znajduje to odzwierciedlenie już w kształcie brył domów, które zostały znacznie uproszczone. Najczęściej wybierane są projekty domów jednopiętrowych lub z użytkowym poddaszem. Prostota kształtu bryły budynku wpływa nie tylko na zdecydowaną poprawę funkcjonalności domu i zwiększenie komfortu jego użytkowania, ale również na lepsze wykorzystanie naturalnych warunków terenu i naturalnego oświetlenia.

Prostota i funkcjonalność projektu nie wpływa jednak negatywnie na jego estetykę. Pracownia architektoniczna Domoweklimaty.pl oferuje wiele gotowych projektów nowoczesnych domów, których bryły, choć zachowując zasadę prostoty i funkcjonalności, zachwycają nadal wyrafinowaniem i odwagą rozwiązań.

Energooszczędność w domu jednorodzinnym

Nowoczesne domy spełniają również wymagające standardy energetyczne. Dzięki temu eksploatacja budynku wiąże się ze zdecydowanie mniejszymi kosztami, a także pozwala na przyczynienie się do ochrony środowiska naturalnego.

Domy, w których projektach zastosowana energooszczędne rozwiązania, pozwalają na nawet pięciokrotne zmniejszenie strat ciepła. W tym celu stosowana jest odpowiednia izolacja termiczna ścian zewnętrznych, wentylacja z odzyskaniem ciepła, odpowiednie umiejscowienie i zamocowanie okien oraz zastosowanie nowoczesnych systemów grzewczych, jak pompa ciepła. Coraz popularniejsze staje się również wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych w postaci na przykład paneli słonecznych.

Naturalne materiały wykończeniowe domu

W projektach nowoczesnych domów wykorzystywane zostają często materiały naturalne, które świetnie komponują się ze sobą oraz z otaczającym środowiskiem. Do najczęściej używanych należą szkło, kamień oraz drewno. Zdecydowanie większa uwaga jest również poświęcana jakości materiałów budowlanych oraz ich pochodzeniu.

Większe nie znaczy lepsze

W projektach nowoczesnych domów zdecydowanie odchodzi się również od dużych, skomplikowanych brył na rzecz małych, kompaktowych, dobrze zaprojektowanych domów. Skutkuje to nie tylko większą ich funkcjonalnością, ale też podniesieniem standardów energetycznych. W małym domu bez zbędnych załamań w bryle straty cieplne są zdecydowanie mniejsze, co pozwala również na zaobserwowanie dużych oszczędności w domowym budżecie.

Więcej informacji na temat charakterystyki projektów nowoczesnych domów znaleźć można w artykule 5 warunków, które powinien spełnić nowoczesny projekt domu”.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: